Торф’яний геноцид тернополян від Сергія Надала триває

Поділитися

Уже кілька місяців тернополяни, яким «пощастило» жити в районах де працюють чи плануються до запуску торф’яні котельні, протестують проти такого сусідства та безуспішно пробують довести владі свої аргументи. Людям в даному випадку варто поспівчувати, адже вони ризикують своїм здоров’ям та здоров’ям своїх дітей. Та й решті тернополян необхідно призадуматись, адже небезпечна для здоров’я зона під час роботи торф’яних котелень накриватиме не лише сусідні з ними будинки, а поширюватиметься далеко за їх межі. Тарифи за тепло із торфу будуть у два рази більші. Хоча, здається, для влади міста разом з її очільником та його родиною такі жертви цілком прийнятні, адже їх житло в безпеці та й житимуть вони за наші з вами кошти.

Але про все по порядку. ДемАльянсом встановлено, що Тернопільською міською радою 29.11.2013 р. рішенням за № 6/39/2було затверджено програму «План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) м. Тернопіль». Цією програмою взято на себе зобов’язання модернізувати 9 котелень: котельня Київська, 3с; котельня Купчинського, 14а; котельня Галицька, 40; котельня Лемкiвська, 23; котельня Багата, 4; котельня Фpанка, 16; котельня Живова, 12; котельня Дpужби, 9а; котельня Пpосвiти, 9. Результатом виконання програми мало стати скорочення обсягів викидів СО2 і вартуватиме це 119 млн. грн.

Одразу в нас виникло питання: яким чином можливо виконати заявлену програму, якщо на цих котельнях встановлюють котли по спаленню торфу у якого викиди СО2 в два рази більші ніж у газу?

Тут слід пояснити ще один важливий аспект. За міжнародними угодами країни підписанти зобов’язані до 2020 року зупинити та закрити усі котельні та електростанції на торфі, оскільки викиди СО2 при спалюванні торфу (106.000) більші в два рази ніж у газу (56.100), більші ніж у вугілля (94.600) та навіть при спалюванні сміття (91.700). Теплотворна здатність торфу (9,76), природного газу (48), вугілля (25,8), СМІТТЯ (10). Якщо у влади Львова проблема із вивезенням сміття, то у громади Тернополя проблема із владою та ввезенням і спаленням, гіршого навіть за сміття палива в житлових районах, біля лікарень, шкіл і дитсадків. Навіщо тернополянам така «вигода» до 2020 року?

Крім того, згідно з наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 23.02.2006 р. № 98 ці котельні відносяться до ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ.

Відповідно до Постанови КМУ № 808 від 28.08.2013 р. Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, ці об’єкти становлять ПІДВИЩЕНУ ЕКОЛОГІЧНУ НЕБЕЗПЕКУ.

У кожному з випадків розташування ці об’єкти мали пройти громадські слухання та експертизи ще на стадії проектів, тоді громада міста могла не допустити порушення нормальних умов проживання в Тернополі та нецільових витрат коштів на ці небезпечні будови.

Однак деспотична влада на чолі з міським головою Сергієм Надалом, непевно маючи якісь свої приховані наміри чи інтереси, порушуючи Закони України зробила це таємно без будь-яких експертиз та слухань. І зараз, коли правда стає здобутком громади, міський голова не зважаючи ні на що намагається завершити цю аферу.

Очевидно здоров’я та безпека десятків тисяч тернополян, економічна складова та імідж України в даному випадку до розрахунку не беруться.

ДемАльянс Тернопіль

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Зять посадить за грати п’яницю-тестя з Млинівців?

На Тернопільщині зазнали кібератаки 1500 користувачів