Корупція у вишиванці або правоохоронці VS Марія Бабюк: хто кого?

Поділитися

4 серпня на сайті Головного Управління Національної Поліції в Тернопільській області з’явилося таке повідомлення: “Слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області розслідується кримінальне провадження за фактами привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (стаття 191(ч2)КК) та використання завідомо підробленого документа – диплома кандидата фізико-математичних наук (стаття 358(ч.3)КК)”. Мова тут йде про славнозвісну директорку Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола та депатата міської ради від ВО «Свобода» Марію Петрівну Баб’юк.

Справу порушило Головне управління Національної поліції в Тернопільській областіі в червні поточного року за матеріалами
УСБУ в Тернопільській області. Процесуальне керівництво здійснює Прокуратура Тернопільської області. Підставою порушення кримінальної справи стала відповідь від Міністерства освіти і науки України, де зазначено, що диплом кандидата фізико-математичних наук (ДК №020120) Бабюк Марії не видавався.

Детальніше дізнавшись про хід розслідування даного провадження, ми виявили наступне.
За нашою інформацією, на даний час слідство не володіє оригіналом підробленого диплома. Крім цього не встановлено точної суми коштів, якими заволоділа Бабюк Марія Петрівна шляхом використання зазначеного диплома, оскільки розмір спричиненої шкоди встановлюється висновком відповідної експертизи, яка на даний момент не проведена. Без встановлення цих обставин, оголошення Бабюк Марії про підозру та направлення обвинувального акту до суду є неможливим.

Ми вважаємо, що така безпорадність слідства може бути спричинена з двох рівновирогідних підстав: хтось із керівництва правоохоронних органів не зацікавлений в притягненні Бабюк Марії до кримінальної відповідальності, або якась «третя сила» здійснює неофіційне втручання та перешкоджання слідству.

Зважаючи на те, що дане кримінальне провадження набуло суспільного резонансу, вимагаємо від правоохоронців активізувати розслідування та провести всі необхідні слідчі дії в максимально короткі строки.

Вільні Люди Тернопіль – Самооборона Майдану

Знайомтесь, це Андрійко

Біля Тернополя пропав собака