Професор Микола Лазарович порадував українців черговою історичною працею. Вчений з Тернополя повідомив про це у своєму профілі у Фейсбуці:” ДОРОГІ ПОБРАТИМИ, УКРАЇНЦІ, ВІТАЮ ВАС ІЗ ПОКРОВОЮ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ І ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

З нагоди свята підготував нову книгу, що найближчим часом вийде з друку : Російсько-українська війна (2014–2017 роки): короткий нарис / М. В. Лазарович. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2017. – 240 с.

У ній викладено короткий огляд Російсько-української війни, яка з 2014 р. триває в Україні. Визначено її головні причини і передумови, ідеологічні засади та хід бойових дій. Прослідковано основні етапи насильницької анексії Криму Росією, окупації нею окремих районів Донецької і Луганської областей, масового вторгнення реґулярних військ РФ в Україну. Проаналізовано сутність гібридної війни Росії проти Української держави, типи і способи її здійснення. Значну увагу приділено процесам відродження українського війська, його перемогам та поразкам, ролі волонтерського руху в зміцненні обороноздатності нашої країни. Узагальнено особливості і тенденції реакції міжнародної спільноти на порушення територіальної цілісності та суверенітету України, зʼясовано характер політики санкцій щодо РФ. Виснувано, що російська аґресія стосовно України стала можливою не лише через створення в РФ де-факто нацистського режиму на чолі з В. Путіним, а й завдяки повальній підтримці його дій переважною більшістю громадян Росії. Встановлено попередні наслідки та уроки Російсько-української війни.

Детальний перелік основних подій окресленого періоду вміщено в розділі «Хронологія Російсько-української війни (2014–2017 рр.)». У додатках подано понад десяток інтервʼю автора, вміщених у друкованих та електронних виданнях, про його участь у Російсько-українській війні як вояка-добровольця, командира взводу 14-ї ОМБр Збройних сил України.

Книга містить значну кількість світлин і розрахована на істориків, викладачів, студентів, військовослужбовців, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією”,- пише професор Лазарович.

Напишіть відгук