Не стало науковця Богдана Лановика

Поділитися

23 грудня перестало битися серце Богдана Лановика, вченого у галузі громадянської та економічної історії України.

Богдан Дмитрович народився 23 липня 1936 року в селі Янківці (нині Іванківці) Зборівського району.

Закінчив історичний факультет Чернівецького університету (1959).

У 1990 році – кандидат історичних наук. З того ж часу – завідувач кафедри українознавства Тернопільського фінансово-економічного інституту ( згодом – ТАНГ, а нині – економічний університет).

Автор і співавтор більше 150 наукових праць, в тім числі 2 індивідуальних і 25 колективних монографій, підручників, посібників, зокрема “”Історія господарства: Україна і світ” (1996), “Українська еміграція від минувшини до сьогодення” (1999), “Роль і місце української діаспори в становленні незалежної Української держави” (2001),  “Первісна доба і перші цивілізації на території України” (2003), “Економічна історія України” (2004).

Головний редактор фахового наукового збірника “Українська наука: минуле, сучасне, майбутнє”.

Заслужений працівник  освіти України (1991 р.)

У 1994 році – переможець конкурсу Фонду Сороса (Нью-Йорк) за програмою “Трансформація гуманітарної освіти України”.

Тернопільська інтернет-газета “Про все” висловлює щирі співчуття родині покійного, колегам і друзям. Розуміємо гіркоту втрати усіх, хто знав, любив і поважав Богдана Дмитровича.

Нехай милосердний Господь упокоїть Його душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні.

***

Панахида за померлим професором Богданом Лановиком відбудеться сьогодні, 24 грудня 2017 р., о 19:30 год. за адресою: м. Тернопіль, вул. Загребельна, 40/1. Похорон завтра, 25 грудня 2017 р., об 11:00 год.

***

«Колектив кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету висловлює найщиріші співчуття родині, друзям, колегам, учням із приводу смерті заслуженого працівника освіти професора Богдана Дмитровича Лановика.
Богдан Дмитрович працював у ТНЕУ із 1966 р. Був першим завідувачем створеної у 1990 р. кафедри українознавства. Він умів організувати колектив, видав одні з перших підручників з історії України та економічної історії, започаткував аспірантуру, студії з української еміграції, історії Голодомору, видання наукового фахового збірника. За редакцією Б. Д. Лановика вийшло з друку 18 підручників та посібників, 2 монографії, ціла низка наукових праць. Під його керівництвом захищено понад 10 кандидатських дисертацій.
Світла памʼять про Богдана Дмитровича Лановика завжди житиме у наших серцях.»

 

Про жахи беззаконня на тернопільському ринку “Аляска-Тер”

Папа наголосив, що молиться за мир в Україні