111

Ми з дружиною маємо трохи заощаджень і одну ідею для бізнесу. Однак, щоб почати бізнес треба зареєструвати фізичну особу – підприємця. Підкажіть як і що нам треба робити?
Куди звернутися для реєстрації ФОП?
Реєстрацію фізичних осіб-підприємців уповноважені здійснювати:
• виконавчі органи місцевих рад, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
• нотаріуси;
• акредитовані суб’єкти.
Варто зазначити, що реєстрацію осіб, які зареєстровані та переселилися з території проведення АТО здійснює державний реєстратор за адресою тимчасового проживання особи незалежно від місця проживання в межах України.

Які документи треба подати для реєстрації ФОП?
1. заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;
2. заява про обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість – за бажанням заявника;
3. паспорт громадянина України;
4. нотаріально засвідчена письмова згода батьків або піклувальника чи органу опіки та піклування – для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;
5. примірник документа, який засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).
Документи можуть бути подані як у паперовій формі (подаються особисто заявником або поштовим відправленням (бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення) або ж у електронній формі (документи подаються заявником через портал електронних сервісів).
Як подати електронну заявку?
Для того, щоб подати заяву для державної реєстрації фізичної особи – підприємця необхідно зареєструватися на сайті “Реєстраційний портал” за посиланням http://rp.irc.gov.ua/ та виконати вказані на сайті дії.
Заява формується заявником у електронній формі з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування.
Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.
Як довго розглядаються документи і скільки це коштує?
За проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця справлення плати законодавством не передбачено.
Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб – підприємців проводиться протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.
Які причини можливого зупинення розгляду документів?
1. подання документів або відомостей не в повному обсязі;
2. невідповідність документів вимогам до оформлення документів;
3. невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям в Єдиному державному реєстрі;
4. невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта відомостям, які містяться в інформаційних системах інших органів державної влади;
5. подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання;
6. невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Розгляд документів зупиняється на строк, що становить 15 календарних днів з дати їх зупинення. Повідомлення про зупинення розгляду документів із зазначенням строку та виключного переліку підстав для його зупинення розміщуються на порталі електронних сервісів у день зупинення та надсилаються заявнику на адресу його електронної пошти.
Чи є конкретні підстави для відмови у державній реєстрації ФОП?
1. документи подано особою, яка не має на це повноважень;
2. у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;
3. не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;
4. наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;
5. наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як ФОП.
Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення.
Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.
Після усунення причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації.
Які дії ще потрібно виконати після реєстрації?
Після того, як фізична особа зареєструвалася підприємцем, їй потрібно:
1. зареєструвати книгу обліку доходів. Для цього подається заява на ім’я начальника Державної фіскальної служби, де особа перебуває на обліку, складена в довільній формі, а також сама книга.
2. Щоб подавати звітність через інтернет потрібно отримати ключ електронного цифрового підпису, безкоштовно в Акредитованих центрах сертифікованих ключів (далі – АЦСК) податкової чи в будь-якому іншому АЦСК.
3. Якщо особа планує отримувати дохід у безготівковій формі, потрібно відкрити поточний рахунок підприємця.

3 comments

 1. Даник Михайло

  Оці всі “РОЗ”ЯСНЕННЯ” – добре. Тільки це мала б робити ВЛАДА, на своїх сайтах, в друкованих виданнях. Ґазета – що, сьогодні Є, взавтра – її “прикрили”. Що за підпис : БІЗНЕС, ЮСТИЦІЯ ?? Хто це ??
  Це така “правда” як я – молодий… Прізвище відповідальної людини Прохована. Чому ? Що НЕ ВІДПОВІДАТИ ?? Таке саме, як у “великій сільраді” під куполом. Офіційний веб-сайт розміщує інформацію, наприклад :КОМІТЕТ ВРУ про КОМІТЕТ з ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ. Там є “наш” депутат Барна О.С. (який вештається під воротами прокурорськими в той час, коли мала відбутися зустріч з нардепом і ЦІЛИЙ РАЙОН людей з”їхався, що почути Звіт про свою роботу. В суботу, в Борщові). Так от, скачав я ту сторінку з сайту ВРУнів в файтик, нехай буде. Відкриваю сьогодні – ієрогліфи показує. Я того НЕ РОЗУМІЮ (і не хочу). Добродію Парубію – ВИПРАВИТИ НЕГАЙНО. В якому форматі оте МАЄ БУТИ ???
  Так от – допоки КОРУПЦІЯ ПРОВСЮДНА (на Україні) а системної боротьби з нею НІХТО В ОБЛАСТІ НЕ ВЕДЕ (знову ж – придивіться на ВСІ сайти тих ОРҐАНІВ, куди будете “бігати” за справками) – то й бізнес ніякий ВІДКРИВАТИ не СПІШІТЬ. Придивляйтеся, але – НЕ СПІШІТЬ !!! Така моя Вам порада простого хлопа, який цю штуку (КОРУПЦІЮ)
  бачить і відчуває ЩОДЕННО !!! Сумно, аж за “край”… Користолюбці – солідаристи тепер “правлять бал”. Державники – ще РОСТУТЬ…

 2. Даник Михайло

  Он, редактор Машлянка вже “почав” свій бізнес ! Вже й – комору в подарунок пропонує ! Молодець! А стодоли не маєте “в подарунок” ? Нема де патички тримати, щоб не намокли… Парк “трошки” почали вирізати в Скалі, сушник під ногами, а “вони” – не дуже встановлені особи – за тверді породи взялися…спочатку. Щоб на бензин вистачило… відразу щоб до Чорткова доїхати… Там вільно, в СІЗО ??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.