111

В українській армії 17 тис. жінок (11,5% від загальної кількості військових). Ця цифра близька до показників країн-членів НАТО. Втім, українське законодавство у сфері безпеки та оборони відноситься до представників різних статей зовсім неоднаково.
Жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, чоловіки – у 45-60 років (залежно від військового звання). Граничний вік перебування у запасі для жінок становить 50 років, для чоловіків – 60-65 років (залежно від звання). Для жінок існують численні обмеження при призначенні у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів.
Законопроект №6109 пропонує зрівняти чоловіків і жінок у можливості укладати контракт; закріпити принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками; скасувати необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі; встановити однакові засади визначання у наряд і проходження військових зборів чоловіками і жінками.

1 comment

  1. Даник Михайло

    Не можна то робити – жінок в НАРЯД !! Не можна ! Стрілець, телеграфіст, санітар – так, зв”язок – так. В НАРЯДІ МАЮТЬ БУТИ ТІЛЬКИ ЧОЛОВІКИ !! 93 рази був в наряді і кажу це авторитетно !! Не місце жінці в наряді !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.