Жінок-військовослужбовців в Україні пропонують зрівняти в правах з чоловіками

Поділитися

В українській армії 17 тис. жінок (11,5% від загальної кількості військових). Ця цифра близька до показників країн-членів НАТО. Втім, українське законодавство у сфері безпеки та оборони відноситься до представників різних статей зовсім неоднаково.
Жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, чоловіки – у 45-60 років (залежно від військового звання). Граничний вік перебування у запасі для жінок становить 50 років, для чоловіків – 60-65 років (залежно від звання). Для жінок існують численні обмеження при призначенні у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів.
Законопроект №6109 пропонує зрівняти чоловіків і жінок у можливості укладати контракт; закріпити принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками; скасувати необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі; встановити однакові засади визначання у наряд і проходження військових зборів чоловіками і жінками.

День пам’яті загиблих учасників АТО пропонують вшановувати 29 серпня

В Україні нарешті виправлять дискримінацію родин померлих воїнів?