Адвокат добилася правди в суді для ветерана російсько-української війни

Поділитися
Адвокат Оксана Лисенко

У травні 2017 року до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД завітав житель м. Тернопіль і повідомив, що у березні він звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якому просив визнати неправомірними дії органу ПФ. Зі слів заявника, Управління ПФ відмовило включити до складу розрахунку пенсії чоловіка разові додаткові премії за участь в АТО при визначенні розміру його пенсії та відмовило здійснити перерахунок пенсії з моменту призначення. Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області було відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено на червень 2017 року. Проте у зв’язку з тим, що чоловік не володіє знаннями у галузі права та не в змозі самостійно захистити свої права, просив призначити йому адвоката за рахунок держави.

Працівники Тернопільського місцевого центру призначили заявнику із системи безоплатної вторинної правової допомоги адвокатесу Оксану Лисенко (доручення № Т-666 від 17.05.2017), яка здійснила представництво інтересів чоловіка у суді.

Не погодившись із постановою Тернопільського міськрайонного суду від 28.08.2017 р. щодо відмови у задоволенні позову до Управління ПФ, адвокатка оскаржила її у Львівському апеляційному адміністративному суді.

Розглянувши справу, суд апеляційної інстанції погодився із доводами Оксани Лисенко, викладеними в апеляційній скарзі та скасував постанову суду першої інстанції, прийнявши нову, якою позовні вимоги задовольнив.

Задовольняючи апеляційну скаргу, суд виходив із того, що матеріалами справи підтверджено: заявник у період з 02.10.2015 р. по 15.02.2016 р. був на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу оперативного забезпечення по сектору «В» АТО управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області. Окрім того, клієнт має статус ветерана війни — учасника бойових дій відповідно до ст. 5, п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджується посвідченням від 10.02.2017 р.

Згідно з довідкою ГУ ДФС у Донецькій області щодо додаткових видів грошового забезпечення в ГУ ДФС у Донецькій області разові премії заявника за період роботи з 02.10.2015 р. по 15.02.2016 р. складають 26 857,15 грн.

Зазначені виплати проводилися відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 18.03.2015 р. № 187 «Про преміювання рядового та начальницького складу податкової міліції за участь в АТО». Крім того, відповідно до листа ГУ ДФС у Донецькій області від 30.01.2017 р. із зазначених вище разових додаткових премій утримано єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За змістом ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

З аналізу зазначених норм та обставин справи суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що орган ПФ зобов’язаний був включити до складу розрахунку пенсії чоловіка вищевказані разові додаткові премії.

Крім того, з огляду на викладене вище, оскаржувана постанова суду першої інстанції прийнята із порушенням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування та прийняття нової постанови.

Відтак, суд апеляційної інстанції скасував постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28.08.2017 р. та прийняв нову, якою визнав неправомірними дії щодо відмови включити до складу розрахунку пенсії разові додаткові премії за участь в АТО, зобов’язав Головне Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області включити їх до складу розрахунку пенсії заявника та здійснити відповідний перерахунок з 14.09.2016 р.

Довідково: у разі порушення своїх прав тернополяни та жителі району можуть звернутися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД (м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7) з відповідним зверненням та отримати кваліфіковану юридичну допомогу.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

У Тернополі збирають 60 тисяч гривень на операцію сину Ганні Осадко

Адвокат захистив право громадянки на отримання житлової субсидії