Адвокат захистив право громадянки на отримання житлової субсидії

Поділитися

У березні до Кременецького  місцевого  центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги  звернулася  громадянка  Л.   з метою отримання БВПД для представництва її інтересів в суді, оскільки, зі слів жінки, Управління соціального захисту населення звернулося до неї з позовом про стягнення неправомірно отриманої житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно із заявою клієнтки, з урахуванням усіх громадян, які зареєстровані на житловій площі будинку, де мешкає заявниця,  їй  була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 4 744, 87 грн. протягом періоду 2015-2016 року. При оформленні документів на призначення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в декларації про доходи і майновий стан осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, було  вказано, що у будинку зареєстровано 4 особи. Однак, під час проведення перевірки достовірності інформації про доходи і майновий стан встановлено, що у будинку зареєстровано 7 осіб.

За  допомоги адвоката Петра Корфа (доручення місцевого центру № 148 від 29.03.17 р.) у судовому засіданні було  встановлено, що громадянці Л. на праві власності належить частина житлового будинку, а інша частина будинку належить її сестрі. У житловому будинку окремо проживає дві сім’ї. Кожна сім’я має окремий вхід у житлове приміщення та окремий вхід до господарства. Крім того, у клієнтки встановлено пічне опалення, а в її сестри житлова проща опалюється природнім газом.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» № 848 від 21 жовтня 1995 року якщо особи, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки,  субсидія  може  призначатися окремо за розділеними особовими рахунками виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які сплачують  за послуги на такі рахунки, на підставі рішення районної, районної у м. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Отже, жінка зверталася до Управління соціального захисту населення для отримання субсидії для придбання твердого побутового палива, оскільки в неї пічне опалення. Електроенергією та газопостачанням користується її сестра, сім’я якої проживає окремо.

Відтак, рішенням Кременецького районного суду Тернопільської області від  23.11.2017  року  визначено,  що  гр. Л.  має право на окреме призначення субсидії на придбання твердого пічного побутового палива, у позові Управління  соціального захисту  про стягнення  коштів  відмовлено.

Довідково: Кременецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59 А; тел.: (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc, ел. адреса: kremenets.ternopil@legalaid.gov.ua.

Нагадуємо, що в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та інші питання щодо отримання такої допомоги. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Адвокат добилася правди в суді для ветерана російсько-української війни

Близько 11 тисяч ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році