Чи буде повінь?

Поділитися

З кожним днем все тепліше стають дні. Дорогами потекли весняні струмки. Зима неохоче здавала свої позиції. В останні морозні дні пройшли значні снігопади. Річки укриті товстим шаром снігу. А це означає, що можливий в цьому році великий паводок.

Останні дані насторожують – висота снігового покриву в басейнах основних річок країни за лютий-березень:
• р.Дніпро – 40 см .;
• Прип’ять – 49;
• р.Десна – 30;
• басейн р.Дністер (Івано-Франківськ) – 22;
• басейн р.Південний Буг (Вінниця) – 22;
• басейн Сіверський Донець (Ізюм) – 21;
• річки Приазов’я (Маріуполь) – 6;
• басейн р.Дунай (Ізмаїл) – 4;
• р.Тиса (Хуст) – 10.

Асоціація рибалок України б’є на сполох, є велика ймовірність того, щоб уникнути різкого підняття рівня води в Дніпрі Міжвідомча Комісія, що відповідає за регулювання рівня води в Каскаді Дніпровських водосховищ прийме рішення про залпове скидання води в Київському водосховищі. У нас всіх свіжа пам’ять, до якої екологічної трагедії це може привести.

У 2010 році через різке скидання води впавши лід розчавив більш тисячу тонн риби. Того року зима була сувора, і на водосховищі утворився дуже товстий лід. А сніг, що випав, перешкоджав попаданню сонячних променів під нього. В результаті катастрофічно зменшилася кількість розчиненого у воді кисню. У риби почалися задушні явища. І вона зі своїх зимувальних ям, масово кинулася на мілководді в пошуках припливу кисню. Але стався залповий скид води… І рибу, яка опинилася в пасці, лід накрив своєю багатотонної масою…

В цьому році хоча і не такий товстий лід як в 2010 році, але він укритий товстим шаром снігу. З кожним днем все менш стає розчиненого у воді кисню. І тому Асоціація рибалок України та Асоціація рибо добувних підприємств Київського водосховища готуються вийти на допомогу рибі. Будуть буритися лунки, прорізуватися ополонки, при необхідності на мілководдях встановлюватися компресори для збагачення води киснем.

У той же час велика небезпека, що Міжвідомча Комісія прийме рішення про одноразове, а не поступове скидання води в Київському водосховищі. І ось тоді трагедію з масовою загибеллю риби не уникнути. Цього не можна допустити!
****
У зв’язку з відлигою та очікуваними опадами, синоптики попереджають про підйом рівнів води на водоймах України.

Так, підвищення рівня води очікується в західній частині країни:
– в річках басейнів р.Сяна, Дністер (Львівська, Івано-Франківська обл.), Прут та Сірет (Івано-Франківська, Чернівецька обл.) на 0,5-1,5 м;
– на лівих притоках Дністра (Тернопільська, Хмельницька, Вінницька обл.) на 0,1-0,6 м;
– на ділянці Дністра Галич – Заліщики на 0,5 – 1,0 м;
– на річках басейну Західного Бугу (Львівська, Волинська обл.) на 0,3-1,0м.

Місцями очікується льодохід. Можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води на гірських притоках Дністра та на ділянці в верхів’ї Дністровського водосховища.

Як обрати стиль дверей: поради професійних дизайнерів від misto-dverey.com

Боєприпаси та вибухівку поліцейські вилучили у жителя Шумщини