Тернопільська “Просвіта” з середини: робіть висновки, українці, чому ми так погано живемо

Поділитися


Вчора у тернопільській обласній організації “Просвіти” відбулись звітно-виборні збори. Раніше просвітянам ніяк не вдавалось їх провести через недолугу роботу, а точніше – фактичну її відсутність, керівника “Просвіти” Петра Шимківа. Інтернет-газета “Про все” повідомляла про цю прикру ситуацію в квітні цього року.  

Як відомо, пан Шимків очолював організацію 7 років, хоч мав мандат лише на чотири. Протягом трьох зайвих років він так і не спромігся прозвітувати хоча б за “законний термін”.

Просвітяни неодноразово дякували журналісту “Про все” за оприлюднення інформації про ганебну ситуацію, згадували приказку “яка хата – такий тин, який батько – такий син”, натякаючи на зниклі кошти тернопільського майдану.

ОСНОВНА ЛІНІЯ ПРОТИСТОЯННЯ ВІДБУВАЛАСЬ МІЖ ОБЛАСНИМ КЕРІВНИЦТВОМ ТА ДЕЛЕГАЦІЄЮ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

Вчора пан Шимків дозволяв собі пафосно заявляти, що сміття з хати не виносять. Та за три роки просвітянська хата у Тернополі вже засмерділася неправдою!

Ще на початку засідання делегати-просвітяни обурювались, що у Зборові не відбулась звітно-виборна конференція, що декого з присутніх в  залі не делегували офіційно до Тернополя. Натомість “прошимківець” з Галицької партії Олег Велиган у дверях радив зателефонувати до якогось мудла, який в голосовому режимі нібито дасть дозвіл їм голосувати ( див. відео на 41 хвилині). Виявилось, що порошенківці на Зборівщини керують “Просвітою” – Василь Мудло помічник-консультант народного депутата Тараса Юрика.

Де ще така ганебна ситуація із “делегатами без мандатнів” більше не оповідали. Головне завдання зібрання було – обрати “нового” голову – а насправді – провіреного заступника голови обласного товариства «Просвіти» Святослава Абрам’юка. До речі, заступником його ніхто не обирав, а призначив собі пан Шимків. Саме тому навіть виникло питання чому пан Абрам’юк назвав себе в Теребовлі заступником голови обласної організації “Просвіта”.

Звіт Петра Шимківа делегатів мало цікавив. Та й говорив він якісь примітивні речі, а не чим конкретно займався. “Стрибав” від випадку до випадку. Про масштабність мислення керівника патріотичної організації можна й не згадувати. Оповідь скоріше нагадувала “прожекти в стилі Остапа Бендера” адже чоловік протирав штани в кріслі голови 7 років, а тепер намагався втішити всіх якимись химерами. Наймастабніша фантазія – збудувати народний дім “Просвіти” у Тернополі. Ідея хороша, але де ж ти був чоловіче стільки років?! Чому не заклав бодай фундамент?

Неприємно шокувало присутніх, що жоден член контрольно-ревізійної комісії не побажав завітати на збори. З папірця зачитала жіночка незрозуміло що. Одним словом, “відмазали” Шимківа.

УВЕСЬ ЧАС ПРОВЛАДНИЙ КАНДИДАТ АБРАМ’ЮК ПРОСТОЯВ “НА ШУХЕРІ” В КОРИДОРІ. ЗДАВАЛОСЬ, АФЕРА З ПЕРЕВИБОРАМИ ПРОВАЛИТЬСЯ…

Кожен бажаючий згодом доривався до трибуни, щоб пропіарити себе, який він патріот і свою місцеву організацію. Склалось враження, що люди зібрались виговоритися. Глобально ніхто не мислив у своїх щасливих оповідях, який він чи вона молодець. Слухачі відверто нудились і коли вривалось їхнє терпіння, то Шимків вставав, сигналячи про цейтнот часу. Автору цих рядків стало навіть шкода цих фанатів, патріотів, яких нахабно використовувало аферистичне керівництво. Ще більше дратували деякі “діячі”, які тиснули на голову провести цю “виставу” з виборів якомога швидше. І захід скидався на дурдом, коли виходили неадеквати розхвалювати керівництво тернопільської “Просвіти”.

Результат голосування був відомий наперед усім, окрім делегації Тернопільського району, яка висунула свого кандидата на голову обласної організації – Василя Івасечка. Саме він на кілька хвилин  здивував присутніх. В залі навіть запала гробова тиша, коли Івасечко заявив, що вимагатиме документацію за всі роки такого горе-правління. І  в залі зрозуміли, що чоловік говорить діло. Проте, своя сорочка ближче до тіла. Інстинкт самозбереження допоміг 33 делегатам обрати головою “Просвіти” працівника Тернопільської облдержадміністрації часів Януковича Святослава Абрам’юка. Більшості просвітян не звикати обслуговувати владу ще з часів Ющенка… Лише 6 сміливців проголосували за Івасечка. Ще двоє кандидатів зробили самовідвід. Одна із них – Ірина Скакальська – очолює кременецьку партію “Блок Петра Порошенка”. Детальніше все це можна побачити у відеотрансляції.

ВАСИЛЬ ІВАСЕЧКО

Також вважаємо за необхідне вказати, що пан Івасечко не згадував своє членство в партії Юлії Тимошенко. А це конкуруюча “фірма” для порошенківців. Тим більше, що в своєму виступі пан Абрам’юк повідомив, що “Просвіта” буде просити гроші у влади. Як відроблятиметься бенкет на честь 150-річного ювілею, не уточнювалось. Звісно, якби “Просвіту” поклали для обслуговування інтересів лазаренківської облудниці – це нічим не краще.

Якщо говорити лаконічно про дійство – дуже сумно. Серед делегатів не було помічено жодної людини, яка б була локомотивом для інтелігенції Тернопілля.

НОВЕ КЕРІВНИЦТВО

Якби такими  були просвітяни на початку ХХ століття, то ми не мали в своїй історії січового стрілецтва, упівців. Зараз править усім “мамона”. Просвітяни легко поєднують себе на партійній роботі у провладних силах. Колись же, зовсім недавно, наприкінці 80-х ХХ століття, справжні патріоти зазнавали переслідувань за свою громадянську позицію, за членство у “Просвіті”, як це розповів один із учасників зборів із Козівщини. А нинішні горе-діячі хочуть букети класти до пам’ятника Кобзареві разом з владою, отримувати кошти з бюджету і дивуються, що люди – простий народ, інтелігенція їх не підтримує. А скільки можна бути “підстилками бюрократів”?

ПРОГРАМА АБРАМ”ЮКА

Нові сили в в “Просвіті” вже цікавляться зовсім іншими речами, ніж національна ідея…

Пана Амбрам’юка спитали, чи хоч приміщення “Просвіти” збережеться за їхньою організацією. Як можна бути такими безвідповідальними? Такими лакеями…

ШИЛО НА МИЛО? ЧИ НОВИЙ ГОЛОВА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ЗБАГАТИТЬ “ПРОСВІТУ”? Чи ТІЛЬКИ СЕБЕ?

ВМІТИ ЗАРОБЛЯТИ КОШТИ У НАС ЧАС – ХОРОША РИСА. ПРОТЕ, КОРИСТУВАТИСЬ КОМУНАЛЬНИМ МАЙНОМ “НА ХАЛЯВУ”… ВИКОРИСТОВУВАТИ ПАТРІОТИЧНИЙ БРЕНД. ЦІКАВО, ЯК З ОБЛІКОМ ОТРИМАНИХ КОШТІВ? ЧИ ЦЕ ВСЕ МИМО КАСИ ПРОСВІТИ?

У Кременці зникла хмельничанка

У Бережанах також будуть сходити з розуму, доводячи елементарні істини