Всесвітній фонд природи висловився проти будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС

Поділитися

Всесвітній фонд природи (WWF) висловився проти будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС. Свою позицію WWF поширивна Facebook у суботу, 14 липня.

Йдеться про наміри збудувати на Дністрі каскад із шести гідроелектростанцій, чотири з яких, за планами, на території Івано-Франківської області та по одній на територіях Чернівецької та Тернопільської областей. Будівництво нових електростанцій передбачене Програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року, яку у липні 2016 року затвердив Кабінет міністрів України. Програмою передбачено, що сукупна потужність нових ГЕС на Дністрі матиме 390 тис. МВт.

Однак, на думку екологів, економічно вигідний проект каскаду може призвести то екологічного лиха та невідворотних змін у природному середовищі Дністра.

Так, у WWF вважають, що «проект спричинить значний негативний вплив на водні екосистеми та екопослуги; території, на яких розташовані населені пункти, пам’ятки археології та культури можуть бути затоплені; греблі унеможливлять розвиток популярного на сьогоднішній день виду водного туризму – сплаву по Дністру».

На думку WWF, реалізація проекту матиме і політичні наслідки, зокрема погіршить відносини України та Молдови. WWF посилається на договір про співробітницство у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер, який у листопаді 2012 року розробили і в червні 2017 року ратифікували у Римі уряди обох країн. Цим договором передбачено, що проект Верхньодністровського каскаду ГЕС має бути вилучений з Програми-2026 і будь-які роботи щодо нього мають бути припинені.

Також у WWF наголошують, що проти здійсненні цього проекту і Міністерство екології та природних ресурсів України. Зокрема цитують лист Мінекології до уряду України, датований липнем 2016 року.

У листі зокрема сказано: «У разі здійснення зазначеного будівництва буде знищено всі руслові та прируслові комплекси природного парку «Дністровський каньйон», частину природних комплексів природного парку «Хотинський» та Галицького національного природного парку, низку об’єктів прирдно-заповідного фонду інших категорій».

Дністер – це друга за довжиною річка України після Дніпра. Довжина Дністра – 1362 км (925 км на території України). Витік річки розташований поблизу села Вовче Турківського району Львівської області, повідомляє zaxid.net

Патрульні оштрафували громадянина, який дебоширив в перукарні

Тернополяни дізнались імена нових тітушок: Ярослав Смаль і Тарас Пастух