З першого серпня розпочався практичний етап профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант». До операції окрім співробітників поліції залучені співробітники обласних управлінь СБУ, міграційної служби та держуправління праці.

Зі слів начальника відділу боротьби з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області Олександра Буняка, станом на 13 серпня виявлено 28 нелегалів. Складено 38 адміністративних протоколів, з них за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України (стаття 203 КУпАП) – 33 протоколи і п’ять – за невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства (стаття 205 КУпАП). Загальна сума штрафів склала понад 66 тисяч гривень, більшу половину з них – понад 34 тисячі вже стягнуто.
-З початку операції «Мігрант» прийнято рішення про видворення двох іноземців. Один – громадянин Іраку уже виїхав за межі України, іншого, який є особою без громадянства, поміщено в Пункт тимчасового перебування іноземців», – повідомив начальник управління ДМС в Тернопільській області Ярослав Давибіда.
Разом із співробітниками держуправління праці працівники відділу боротьби з торгівлею людьми здійснили перевірку закладів швидкого харчування поблизу австостанції в обласному центрі та торгового закладу «Орнава». У результаті було виявлено трьох громадян Узбекистану. Двоє з них перебувають на території нашої країни незаконно. Їх притягнуто до адміністративної відповідальності згідно статті 203 КУпАП.
-Результати перевірки завершилися ще й кримінальним провадженням, – розповів Олександр Буняк.- Підприємцю з Узбекистану, який орендує дані заклади, інкримінують статтю 172 ККУ – грубе порушення законодавства про працю. З’ясувалося, іноземці працювали без жодних дозвільних документів, не мали медичних дозволів, не були офіційно працевлаштовані, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області

1 comment

  1. Михайло, 58 років

    Цікаво – де той “Пункт тимчасового перебування іноземців” ? Подивитися треба, чи там НЕМА ще й корейців ?! Узбекам – дати тимчасові посвідки на перебування і ЩОДЕННУ відмітку в відділенні поліції, щоб нічого не натворили… Нехай “беруть” українське громадянство ( якщо хочуть, дати їм таку можливість…). Не від “доброго життя” вони спинилися “ТУТ”… Але – нам (місцевій владі безпорадній в Борщівському районі) – треба корейців ?! І то – терміново ! Бо як тільки діти починають знаходити свої рюкзачки-сумочки та поволі чимчикувати до школи – якраз тоді ( ніби з кукурудзи повилазили ) – появляються й стада безпризорних собак. Безприв”язних, не шеплених, часом – й агресивних… Сам бачив торік в парку : дитинча йде, озираючись по стежці в парку, та ще доїдає якийсь бутерброд чи булочку і собака (невеликий ) невідомо звідки вискочив, їду – вихватив і – відбіг на галявину, доїдає, оглядаючись.. Все – на моїх очах, метрів за 20. Дитинча – настрахалося, плаче, мами ( МАМУНІ ?! ) – нема, Я – заспокоїв ту дівчинку, разом дійшли до дороги і так вона пішла тоді в школу… З собаками – ТІЛЬКИ КОРЕЙЦІ зможуть ( без всякої “влади” місцевої ) справитися, та ще й ці самі узбеки – продадуть Вам, шановні, гарні чебуреки ( з тих собак ! ) чи й шаурму… Не страхайтеся іноземців, навіть з тих бувших республік, що хоч частково розуміють російську мову. З ними – якось домовимося… СТРАХАЙТЕСЯ тих “людей”, які мали ВЕЛИКІ АМБІЦІЇ (перед виборами), і які тепер – ні на що НЕ ЗДАТНІ !!! Отих треба страхатися, а ще – нашої байдужості з нашим підсвідомим імунітетом ” моя хата – скраю “. Бо це – не імунітет, це – ХВОРОБА наша… Скраю – вже й хата горить… і не знаємо з якого “краю” що завтра задимить !..

Напишіть відгук