Дрімуче невігластво чи все ж маніпуляція112 каналу?

Поділитися

У відповідь на Заяву Фонду “Демократичні ініціативи” з приводу маніпулятивного використання 112 телеканалом наших даних 112 канал, в свою чергу, розродився заявою. Цитую: “Згідно з опитуванням громадської думки, здійсненим фондом “Демократичні ініціативи” у травні 2018 року, рейтинг партії “За життя” склав 6,0% серед усіх опитаних і 8,1% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах. Згідно з серпневим опитуванням фонду, ці показники склали 6,1% і 8,7%. Відповідно, відбулося зростання популярності партії “За життя”.
Ну що? Сміятися чи плакати? Що, на всьому 112 телеканалі немає людини, яка б знала про похибку вибірки і що тому різниця у 0.1%, 0.6% і навіть 1.2% при вказаній похибці у 2.2% не є значимою? І що тому на підставі цієї різниці аж ніяк не можна казати про зростання рейтингу, скоріше – про стагнацію.
Ну от ви вірите, що на всьому 112 каналі немає людини, яка б це розуміла? Я все ж не вірю. Тому схильна вважати, що знов маніпуляція, розрахована на незнаючу просту людину, бо ж, справді – 6.1% більше за 6.0%, а 8.7% – більше, ніж 8.1%.
Ірина Бекешкіна, керівник Фонду “демократичні ініціативи”

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

История одной песни: «Yesterday», The Beatles

На тернопільському озері впіймали двох величезних коропів