Третина потенційних кандидатів у президенти є фігурантами кримінальних справ

Поділитися

Вже 31 політик заявив про намір брати участь у президентських виборах 2019 року.
У президентських виборах 2019 року має намір брати участь вже більше 30 політиків. За словами генерального директора ВГО “Комітет виборців України” (КВУ) Олексія Кошеля, третина потенційних кандидатів у президенти є фігурантами кримінальних справ, що являє собою “цікавий феномен”.

“Нещодавно було 28 кандидатів, а зараз у нас вже 31 політик, які заявили про наміри взяти участь у виборах. Якщо подивитися на їхні біографії, то ми можемо стверджувати, що третина потенційних кандидатів у президенти є фігурантами кримінальних справ, кримінальних справ НАБУ, кримінальних справ Генпрокуратури, кримінальних справ САП. Це досить цікавий феномен, коли політики намагаються надати кримінальним справам, в яких вони фігурують, політичне забарвлення”, – сказав Кошель на прес-конференції в Києві.
Він зазначив, що у списку кандидатів є депутат-утікач Олександр Онищенко, є політики, які перебувають або перебували в СІЗО – Надія Савченко, Роман Насіров, Михайло Добкін та інші, передає “Укрінформ”.

Гендиректор КВУ також додав, що подібна ситуація може повторитися і на парламентських виборах восени 2019 року й українці можуть побачити там партії Насірова, Онищенка, Савченко.

“Різні можуть бути феномени. Також не виключено, що під час парламентських виборів низка або окремі російські політичні мігранти зможуть з метою створення політичного шуму, з метою певної реабілітації, з метою надання політичного забарвлення порушеним проти них кримінальним справам, активно долучитися до парламентської кампанії”, – сказав Кошель.
Раніше у КВУ заявили про те, що народні депутати, які вже задекларували свою участь у виборах на посаду президента в 2019 році, демонструють низьку ефективність роботи в парламенті. 10 з 14 кандидатів ігнорують парламентські голосування, а сім політиків жодного разу не відвідали засідання свого комітету за останню сесію.

Мова йде про таких політиків, як Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Вадим Новинський Вадим Рабінович, Євген Мураєв, Сергій Каплін, Віталій Купрій, Віктор Чумак, Андрій Білецький, Сергій Тарута та Олександр Шевченко.

10 кандидатів у Президенти ігнорують голосування Ради

Поет-пісняр Сергій Сірий повернувся в рідний Тернопіль – назавжди, в камені