111

Коли вам говорять про якесь село, то ви уявляєте маленькі дерев’яні будиночки, хліви з худобою і великі городи? Однак є одне село, яке повністю суперечить цим стереотипам!

Це невелике село Нижня Апша в Закарпатській області, неподалік від українсько-румунського кордону.

Це село вважається найбагатшим на території України.

Архітектура будівель настільки вражає, що здається, ніби це європейське містечко. Але ніяк не село.

І чим далі до центру села, тим будинки гарніші і багатші.

У Нижній Апші немає одноповерхових будівель. Жодної.

Жителі будують свої “замки” за принципом: хоч на одну цеглину, але мій будинок буде вище сусідського.

Найменший будиночок у селі має 10-15 кімнат. Менше ніхто не будує, тому що сусіди засміють.

У таких будинках обов’язково є кілька спалень і віталень, а також сауни та лазні, басейни і оранжереї.


Ці будинки стали будувати ще в 1980-х роках, коли українські румуни почали їздити на заробітки за кордон.

Нинішні власники цих замків як і раніше, працюють за кордоном.
Більшу частину зароблених грошей вони вкладають в будівництво розкішних помешкань. Деякі здають свої “замки” туристам або наймають сторожів, щоб ті наглядали за територією.Примітно і те, що навіть звичайні магазини, аптеки та інші заклади виглядають також помпезно, як і житлові будинки. Деякі будинки виглядають дуже розкішно, а інші – скромніші, але зате перевершують сусідів, наприклад, кованими воротами.Українські румуни серед іншого заробляють будівництвом і люблять цю справу. Кожен будинок має свою родзинку. І в усьому селі ви не знайдете схожих дворів, повідомляє slovech.coА вже побудовані “замки” гордо височать на вулицях села.

Видно, що у кожний такий будиночок вкладена велика сума грошей, тому що для них беруться тільки якісні матеріали.


Але точно відомо одне: тепер це найбагатше село України.

Як вам село? Напишіть в коментаріях!

6 comments

 1. Микола Витвицький

  В багатих селах не заробітчани живуть. Більшість цих будинків без внутрішнього ремонту. Багаті села під Києвом, де живе елітна злодійня України та якийсь відсоток чесних громадян

 2. Аноним

  Ну шо плетете?.Такие замки строят на контробанде!!!!!.”Заробитки”- не смешите.!!!!!!!

 3. Михайло зі Скали, 59 років

  Звичайно – з контрабасу, чесно – ніколи не заробиш. Борисе Машлянка ! Заберіть до курви мами оту дебільну зазивало – рекламу “Приєднаймося до групи”. Вона – закриває коменти ! Кому треба – й так приєднається ! Не відчуваю відповіді на таке ж своє звернення ще цього літа… Враження таке, ніби молдавани там “керують” в газеті, на жаль…

 4. Михайло зі Скали, 59 років

  Чому Ви ще й досі використовуєте НЕЧИННИЙ СЕРТИФІКАТ БЕЗПЕКИ, Машлянка ? Вас вже треба – подальше від цієї газети, на жаль… Так і буде невдовзі. Дурних не треба ніде на шляху… А – тим більше, на шляху Відродження України та Громадянського суспільства на Україні ! Ще м три роки тому просив : “відкрийте Рубрику нову “ОТГ і Громади”. Не зробив, віднєкуючись ЩО НІХТО не вимагає ! А на простеньку, розумну Просьбу – слабо відгукнутися ? Не цікавило б нікого – не трудно було б і закрити нах… Барнів пасинок оцей Машлянка, Я – давненько слідкую за коментами. Якось опублікував, що очільник області “планує” зробити ПУБЛІЧНИЙ Звіт про свою діяльність, десь з півтора роки тому… Опісля – ні про бажання “таке” в Барни С.С., ні сомого ПУБЛІЧНОГО – ніхто вже на сторінках і цієї ґазетки, та й ніде НЕ БАЧИЛИ ! Отож, знайте, ще не перевелися такі Люди, які : слідкують за інфом, цікавляться, аналізують, для того, щоб знати та відкрито хоч трохи впливати на Рішення влади нашої ! ТАК робиться ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО !!!

 5. Андрій

  Ми з друзями їздили на відпочинок в Закарпатті. Повертаючись від озера Синевир, пропустили поворот на зворотню дорогу і поїхали по навігатору. Дорога практично відсутня і нам пощастило, що водій досвідчений і авто міцне. Їхали ми повз Теребле-Ріцьку ГЕС (до речі раджу відвідати вражає) в напрямку Хуста. І от в селах будинки триповерхові, чотириповерхові, на подвір’ях позашляховики, а асфальту поруч з будинками немає. І таке це дике явище, коли власники маєтків не бажають за метром власної землі навести лад.
  Але закарпаття завжди славилось такими селами. І погоджуюсь з коментаторами вище, що не завжди такі маєтки будуються за чесно зароблені заробітчанські кошти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.