Через неправдиве смс-повідомлення тернополянка втратила 2000 гривень

Поділитися

Банківська карта є чи не універсальним засобом у фінансовому світі, яка служить для грошових розрахунків . На неї перераховують заробітну плату, видають кредити, нею розраховуються. Велика кількість злочинів пов’язаних з електронним гаманцем трапляється через неуважність та довіру самих власників кредиток. Існує чимало способів викрадення грошей з картки, а найпоширеніший – неправдиве смс-повідомлення.

За аферистською схемою власнику картки приходить повідомлення на засіб зв’язку, що картка заблокована. Для її розблокування пропонується зробити зворотний дзвінок оператору фінансової установи за вказаним в сповіщенні номером. При телефонному дзвінку шахрай представляється співробітником банку і просить уточнити конфіденційну інформацію: номер з пластику, кодове слово і цифри пін-коду, нібито для її активації. За допомогою цих даних аферист без труднощів здійснює транзакції з карткового рахунку.

Від рук афериста, який діяв за аналогічною схемою потерпіла жителька обласного центру. Жінка сама не зрозуміла, як поспілкувавшись з псевдобанкіром втратила 2000 гривень. За допомогою звернулась до поліцейських.

Правоохоронці рядять:

• ніколи не надавати інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас від імені банку;
• зберігати ПІН-код, логін та пароль від клієнт-банку в недоступному для інших місці й нікому їх не називайте;
• бути пильним, якщо вам приходять SMS невідомого відправника із проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер;
• при оплаті покупок в інтернеті необхідно вказувати тільки номер карти, термін дії та CVV2-код. Заради безпеки ніколи не передавайте код CVV2 вашої карти стороннім!

Якщо вам дзвонять із незнайомого номера, а коли ви відповідаєте на дзвінок, запитують: «Ви мене чуєте?» — потрібно покласти слухавку без відповіді. Шахраї можуть записати вашу відповідь «Так», щоб використовувати в телефонному шахрайстві;

Будьте уважні при роботі з електронною поштою. Шахраї можуть відправляти листи від імені банку з неправдивою інформацією.

У разі якщо ви потерпіли від рук такого роду злочинів, одразу телефонуйте на лінію «102», повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області

На Тернопільщині рятують рибу від задухи

Статті з ознаками “чорного піару” опубліковані на сторінках газет Тернопільщини