
У друкованих виданнях Тернопільської області зафіксовано матеріали, що можуть містити ознаки «чорного піару» проти потенційних кандидатів на посаду Президента України Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.
Стаття «Вова Зеленський – зоряний час Ігоря Коломойського!» зустрічається у 11 районних та обласних газетах, виданих за період з 19 по 21 грудня. Друковані ЗМІ розмістили на своїх сторінках ідентичний текст автора Олега Панчука, з тим самим фото та однаковою версткою. Декілька тез із публікації: «Олігархи побачили, що в людей є великий запит на «нові обличчя» і вони тут же відразу почали їх створювати», «Ігор Коломойський буде спонсорувати відразу декілька проектів. Перший з них – Володимир Зеленський», «Протягом всіх цих років Зеленський був у Коломойського як придворний блазень», і у висновку: «І якщо, не зважаючи на все це, ми знову дозволимо олігархам обвести нас навколо пальця, як дебілів, і будемо голосувати за Зеленського, тоді просто потрібно чесно сказати собі, що «МИ – ІДІОТИ!».
«Такого роду публікації мають ознаки «чорного піару», адже вони можуть бути зумисно спрямовані на формування у читачів негативного враження про певну особу. Уже 31 грудня розпочнеться офіційна кампанія з виборів Президента України і поява таких матеріалів наштовхує на думку, що потенційні кандидати чи зацікавлені особи не готові відмовитись від брудних технологій задля досягнення перемоги. Водночас, журналістам та редакторам ЗМІ варто пам’ятати про свої професійні стандарти, залишатись політично незалежними та не публікувати недобросовісних матеріалів» – зауважує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка
Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.
P.S.
Замовні статті розмістили такі районки Тернопільщини: “Вісті Придністров’я” з Монастириська, “Вісник Надзбруччя” з Гусятина, “Гомін волі” з Підволочиська, “Галицький вісник плюс” з Борщова, “Воля” з Теребовлі, “Голос Лановеччини”, “Земля Підгаєцька”,
“Голос народу” з Чорткова промаркувала статтю як “політична реклама”.