Статті з ознаками “чорного піару” опубліковані на сторінках газет Тернопільщини

Поділитися
ОБЛАСНІ ГАЗЕТИ “НОМЕР ОДИН”, “НОВА ТЕРНОПІЛЬСЬКА ГАЗЕТА” ТА “ВІЛЬНЕ ЖИТТЯ+” ОПРИЛЮДНИЛИ ЧОРНУХУ

У друкованих виданнях Тернопільської області зафіксовано матеріали, що можуть містити ознаки «чорного піару» проти потенційних кандидатів на посаду Президента України Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Стаття «Вова Зеленський – зоряний час Ігоря Коломойського!» зустрічається у 11 районних та обласних газетах, виданих за період з 19 по 21 грудня. Друковані ЗМІ розмістили на своїх сторінках ідентичний текст автора Олега Панчука, з тим самим фото та однаковою версткою. Декілька тез із публікації: «Олігархи побачили, що в людей є великий запит на «нові обличчя» і вони тут же відразу почали їх створювати», «Ігор Коломойський буде спонсорувати відразу декілька проектів. Перший з них – Володимир Зеленський», «Протягом всіх цих років Зеленський був у Коломойського як придворний блазень», і у висновку: «І якщо, не зважаючи на все це, ми знову дозволимо олігархам обвести нас навколо пальця, як дебілів, і будемо голосувати за Зеленського, тоді просто потрібно чесно сказати собі, що «МИ – ІДІОТИ!».
Також у останніх випусках декількох місцевих газет зафіксовано статті з ознаками «чорного піару» про Юлію Тимошенко, що є потенційним кандидатом у президенти. У інформаційному повідомленні «Юлія Тимошенко – дорівнює Володимир Путін» висвітлюється думка журналіста Аркадія Бабченко, який говорить, що вона «ворог всієї України». Статті «Політика із присмаком газу: зворотній бік Тимошенко» та «Тимошенко представниця старого політичного класу, який виявився неспроможним побудувати державність» подають аналіз діяльності лідерки партії ВО «Батьківщина», в рамках однієї з серій програми «Джокери» з ведучим Михайлом Саакашвілі, екс-президентом Грузії.

«Такого роду публікації мають ознаки «чорного піару», адже вони можуть бути зумисно спрямовані на формування у читачів негативного враження про певну особу. Уже 31 грудня розпочнеться офіційна кампанія з виборів Президента України і поява таких матеріалів наштовхує на думку, що потенційні кандидати чи зацікавлені особи не готові відмовитись від брудних технологій задля досягнення перемоги. Водночас, журналістам та редакторам ЗМІ варто пам’ятати про свої професійні стандарти, залишатись політично незалежними та не публікувати недобросовісних матеріалів» – зауважує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка
Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов’язаний надати кандидату на пост Президента України, партії, щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали. Окрім цього, в цій же частині Закону зазначено, яким саме способом публікується таке спростування.

P.S.

Замовні статті розмістили такі районки Тернопільщини: “Вісті Придністров’я” з Монастириська, “Вісник Надзбруччя” з Гусятина, “Гомін волі” з Підволочиська, “Галицький вісник плюс” з Борщова, “Воля” з Теребовлі, “Голос Лановеччини”, “Земля Підгаєцька”,

“Голос народу” з Чорткова промаркувала статтю як “політична реклама”.

Через неправдиве смс-повідомлення тернополянка втратила 2000 гривень

Юрій Дерев’янко вийшов з партнерства з Михайлом Саакашвілі. Його підтримала більшість обласних команд РНС