Лідери п’яти фракцій і груп ігнорують засідання комітетів

Поділитися

Лідери п’яти фракцій і груп Верховної Ради ігнорують засідання парламентських комітетів, членами яких вони є. За чотири роки роботи вони не відвідали й половини засідань відповідних комітетів. Юлія Тимошенко була присутня лише на 9% засідань Комітету, Вадим Новинський – 18%, Віктор Бондар – 19%, Ярослав Москаленко – 23%, Віталій Хомутиннік – 31%, Олег Ляшко – 35%, Олег Березюк – 71%, Артур Герасимов – 81%, Максим Бурбак – 94%.

Інформація із офіційних відповідей Комітетів ВР, отриманих КВУ.

Лідер «Батьківщини» Ю. Тимошенко відвідала 4 із 45 засідань Комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин. У Комітеті повідомили, що засідання було пропущено виключно з поважних причин. Зокрема, через участь в інших заходах.

Голова «Опозиційного блоку» Вадим Новинський взяв участь в 14 із 80 засідань Комітету з питань культури і духовності, співголови групи «Відродження» Віктор Бондар – в 25 із 135 засідань Комітету з питань Регламенту, Віталій Хомутиннік – 29 із 95 засіданнях Комітету з питань податкової та митної політики. У відповідях на запити не було зазначено, що засідання пропущено з поважних причин.

Голова групи «Воля Народу» Ярослав Москаленко був зареєстрований на 19 із 82 засідань Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, лідер РПЛ Олег Ляшко – на 33 із 95 засідань Комітету з питань податкової та митної політики.

Голова «Самопомочі» Олег Березюк був присутній на 72 із 102 засідань Комітету з питань держбудівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, голова БПП Артур Герасимов – на 97 із 120 засідань Комітету нацбезпеки і оборони.

Найвищі показники відвіданих засідань в голови НФ Максима Бурбака. Він був присутній на 79 із 84 засідань Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю.

«Керівники фракцій і груп здебільшого працюють у парламенті як медійні особи та організатори роботи своїх партій і фракцій. Тому для них може бути важливішим участь у прес-конференції чи виступ на телеканалі, аніж майже не помітна робота в засіданні парламентського комітету. Як результат – ми отримуємо низьку якість законодавчої роботи, що є хронічною проблемою цього скликання», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Інформація в рамках проекту «Дослівно».

Рівень культурної та інтелектуальної убогості українців зашкалює: що найбільше дивилися на Youtube наші люди

Тернопіль перетворився на ковзанку