Тернопільщина: до складу ОВК увійшли 183 особи від 38 кандидатів

Поділитися

38 кандидатів на пост Президента України подали кандидатури до складу окружних виборчих комісій у територіально виборчих округах Тернопільської області. Водночас 6 кандидатів не скористалися такою можливістю. Загалом до складу виборчих комісій увійшли 183 особи. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

18 лютого Центральна виборча комісія утворила окружні виборчі комісії (Постанова №331). Кандидати на пост ПрезидентаГеннадій Балашов, Ілля Кива, Дмитро Добродомов, Євгеній Мураєв, Аркадій Корнадський та Дмитро Гнап не подали жодної кандидатури до складу окружних виборчих комісій в Тернопільській області.

Від кандидата Сергія Кривоноса є три члени ОВК: в ТВО №164 та 166, а також в ТВО №165 на посаді секретаря комісії. За поданням Ігоря Смешка є члени у складах чотирьох ОВК, округів №163, 164, 165 та 167. Інна Богословська подала лише одну кандидатуру в ОВК Тернопільської області. Ця особа займає посаду голови комісії у ТВО №166. Від решти кандидатів є по одному члену виборчої комісії у кожному територіально виборчому окрузі регіону.

ОПОРА нагадує, що Центральна виборча комісія зареєструвала 44 кандидати на посаду Глави держави. В Тернопільській області голосування мешканців на чергових виборах буде організовано на 5 територіальних виборчих округах (№163-167). Так, кількісний склад окружних виборчих комісій в межах регіону нараховує 183 особи. Комісії у ТВО №163 та 167 мають по 36 членів, а у ТВО №164,165 та 166 – по 37 членів.

Щодо суб’єктів подання осіб керівного складу окружних виборчих комісій в Тернопільській області, данні наведені у таблиці

Тут слід додати, що ЦВК після утворення ОВК вже вносила зміни у їх склад. У Тернопільській області вони стосувались ротації членів комісії у територіально виборчого округу №165. Відповідно до постанови № 353 від 20 лютого, було достроково припинено повноваження голови комісії Ярослава Бачинського. Рішення прийняте на основі звернення суб’єкта подання кандидата Віталія Скоцика. На цю посаду призначений Федір Куціль.

Відповідно до частини 3 статті 23 Закону України «Про вибори Президента України», кандидатури до складу ОВК подають кандидати на пост Президента України (по одній особі до однієї виборчої комісії).

У частинах 6 та 7 цієї статті вказано, що членами окружної виборчої комісії можуть бути громадяни України, які мають право голосу, але до складу не можуть входити кандидати на пост Президента, їх уповноважені представники, довірені особи, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину.

«Загалом виборчі комісії є спеціальними органами, які уповноважені організовувати підготовку та проведення виборів Президента України, а також забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства. ЦВК утворює окружну виборчу комісію не пізніше як за 40 днів до дня виборів, у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше 12 осіб. Основною формою роботи ОВК є засідання, перше з яких проводиться не пізніше як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення», – пояснює координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

26 лютого до Теребовлі приїде Кошулинський

Тернопільська школа №9 запрошує випускників відсвяткувати 60-річчя