Рік тому Тернопільська обласна рада ліквідувала школу мистецтв

Поділитися

28 березня 2018 року, рівно рік тому, Тернопільська обласна рада винесла вирок Тернопільській обласній експериментальній комплексній школі мистецтв імені Ігоря Герети – ліквідувати її .

За весь час жодній владі не піднялась рука знищити школу, аж поки не об’єднались обласна адміністрація, обласна та міська ради і на 25 році методами тиску, шантажу, підкилимних ігор, маніпуляцій, наклепів, незаконних дій припинили наше життя. І байдуже їм до судових процесів, протестів громад Тернопільщини, інтереси яких вони обіцяли і зобов’язувались захищати…

Забули наші можновладці, як обіцяли, що тільки-но вони, одразу ж дадуть нам нарешті ВЛАСНЕ ПРИМІЩЕННЯ – обласну бібліотеку! До речі, перша петиція на сайті обласної ради – про передачу цієї будівлі комплексній школі мистецтв ім.І.Герети – швидко набрала необхідні 500 голосів підтримки !

Прийшли – дали… Замість обіцяного приміщення – ліквідація школи!

Сьогодні нас намагаються ввести в оману, поширюючи інформацію, що ніби-то школу мистецтв перевели в приміщення 21 школи. Це неправда. За словами одного з чиновників міської ради, класами школи мистецтв просто підсилили 21 школу, зробили «В» класами, доповненням до 21школи. І 21 школа – ліцей підпорядкована лише Міністерству освіти. Відповідно, це звичайна міська загальноосвітня школа з мистецькими гуртками. І вона повністю фінансується з держбюджету. Яку чомусь фінансують ще й з обласного бюджету, виділяють кошти на ремонти , матеріально-технічну базу. Хоча для обласної школи мистецтв за всі роки для цього не було виділено жодної копійки.
А за ці витрачені кошти громад області можна було б добудувати нашу обласну школу або…

Але ж усім зрозуміло,що ціна питання – саме земля школи мистецтв. Недарма ж пані директорка та міський голова неодноразово звертались до обласної ради про передачу Медової,5 місту.

Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв імені Ігоря Герети підпорядковувалася Міністерству освіти та Міністерству культури і надавала рівноцінну загальну середню та мистецьку профільну освіту. І наші випускники отримували документи про загальну середню та мистецьку освіту.
Єдиний заклад, в якому без жодних умов могли навчатися, як діти міські, так і з області. Тут роками напрацьовувалась власна освітня система, та особлива атмосфера, яку створювали учні , батьки, вчителі. Діти йшли не до стін, не в їдальню, а до вчителів, туди, де їх люблять, розуміють, огортають увагою та турботою. У цих маленьких кабінетах виростали великі душі. Усе це знищено.
Це була така одна-єдина школа.
Виявляється, обласній владі вона не потрібна. Позбавили дітей улюбленої школи, позбавили Їх майбутнього. І не вразили народних обранців ні успіхи дітей, ні їх протести, ані сльози.. Ані інтелігенція, ані громадські організації не стали на захист діток
А могла наша школа – Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв імені Ігоря Герети – процвітати і стати візитівкою Тернопілля… Усе найкраще у нас знищують…

І що б там не говорили в Тернополі, області, в Україні стало на одну школу менше.

Але яке майбутнє нас чекає, якщо діюча влада знищує школи, знищує освіту, культуру та духовність?..

Тетяна Цаволик

У Тернополі команда Порошенка поширює чорний піар про Анатолія Гриценка

Як проголосувати, якщо потрапили в лікарню напередодні виборів?