Пожежники запевняють, що Нотр-Дам відновленню не підлягає?

Поділитися

У Парижі зробили фотографію з дрона: на ній добре видно, що масштаб пожежі в Нотр-Дам не піддається опису. Здається, що від Собору вже майже нічого не залишилося. Експерти на СNN кажуть, що для відновлення потрібні «мільярди і мільярди євро». Однак деякі пожежники запевняють, що Нотр-Дам відновленню не підлягає.

З палаючого Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати частину святинь, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив повідомив ректор собору (відповідальний за богослужіння священик) Патрік Шове в ефірі Le Parisien.

“Ми врятували терновий вінець, туніку святого Людовіка. Усередині вдалося також врятувати кілька картин, але великі полотна винести було неможливо”, – сказав Шове.

Терновий вінець, який, згідно з Євангеліями, поклали на голову Ісуса Христа перед розп’яттям, одна із найбільших реліквій християнства.

Собор Паризької Богоматері є пам’ятником всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У соборі розташовувалися багато картин. Серед них, так звані “травневі”, тобто картини, які, в 18 столітті майже щороку замовляла корпорація ювелірів Парижа до 1 травня. Кілька картин були передані до Лувру приблизно у 1860 році.

Пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися. Як виглядає собор після пожежі можна побачити, клікнувши тутТернопільські поліцейські піймали чоловіка, який грабував на цвинтарі жінок

Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі