Комітет виборців України, що неприховано симпатизував Порошенку, розказав про масові концерти за партії та нардепів

Поділитися

«На позачергових виборах-2019 спостерігається сплеск використання партіями та кандидатами концертних та шоу-технологій. Якщо на парламентських виборах-2014 та під час місцевих виборів такі технології були винятками із правил, то зараз вони використовуються у переважній більшості округів» – про повідомив голова КВУ Олексій Кошель під час прес-конференції “Оцінка Комітетом виборців України перебігу виборчого процесу”.

За словами голови КВУ спостерігачі організації фіксують масову організацію політиками та пов’язаними із ними благодійними фондами концертів відомих виконавців, дитячих та розважальних свят, виступів акторів та аніматорів. «Лише у першій половині червня мали місце концерні тури близько 15 відомих виконавців за підтримки політиків» – наголосив Олексій Кошель.

За його словами такі заходи стали головною технологією в кампаніях окремих політичних сил. Так лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук проводить широкий концертний тур, під час якого виступають лідери виборчого списку. «Квартал 95», який асоціюється у виборців із партією «Слуга народу» анонсував 19 безкоштовних концертів у період виборчої кампанії. «Такі технології суттєво знижують якість виборів і перетворюють їх на змагання популярних виконавців, а не політичних програм та ідей – наголосив Олексій Кошель.

Як повідомив голова КВУ Закон «Про вибори народних депутатів України» не забороняє такі форми агітації. У разі, якщо під час шоу використовуються символіка політичної сили, згадується назва політичної сили, прізвище кандидата чи проводиться агітація – проведення таких заходів має оплачуватися виключно з рахунків виборчих фондів. Натомість, у разі безкоштовної роздачі виборцям квитків на заходи, які не організовуються кандидатом і реальна ринкова вартість яких перевищує 58 грн. – такі дії можуть розцінюватися як підкуп виборців.

«Однак за своєю суттю концертні та шоу технології є надання виборцям безкоштовних послуг дозвілля. Тому безкоштовні шоу фактично є узаконеним різновидом традиційних продовольчих наборів та медикаментів, які політики масово роздають виборцям. КВУ закликає партії і кандидатів відмовитися від концертних та шоу-технологій на виборах» – наголосив Олексій Кошель.

Кого бачать українці новим прем’єр-міністром України?

Лише 21 із 352 політичних партій зареєструвала виборчі списки