Лише 21 із 352 політичних партій зареєструвала виборчі списки

Поділитися

Лише 21 політична партія зареєструвала виборчі списки на позачергових виборах народних депутатів. При цьому всього в Україні 352 політичні сили. Про це повідомив аналітик КВУ Денис Рибачок під час прес-конференції “Оцінка Комітетом виборців України перебігу виборчого процесу».

Таким чином 94% українських партій проігнорували вибори в багатомандатному окрузі.

Для порівняння: участь в парламентських виборах у багатомандатному окрузі 2014 року брали 29 політичних партій, виборах 2012 року – 22 політичні партії. При цьому у порівнянні із 2014 роком в Україні з’явилося понад 100 нових політичних сил.

Загалом кількість партій-суб’єктів виборчого процесу складає 65 політичних сил (це партії, які висунули бодай кілька кандидатів у одномандатних округах, мають представництво в окружних виборчих комісіях).

Нагадаємо, що систематична неучасть партій у виборах може стати підставою для анулювання її реєстрації. Так, відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону «Про політичні партії в Україні» у разі невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

Комітет виборців України, що неприховано симпатизував Порошенку, розказав про масові концерти за партії та нардепів

Тернополяни бідкаються, а в міській раді Надал і Соколовський розводять руками