Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету “175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка”

Поділитися

5 вересня 2019 року Національний банк України ввів в обіг нову пам’ятну монету, яка називається “175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка”. Вона виготовлена з нейзильберу — так званого “нового срібла” (сплав міді з 5-35 % нікелю і 13-45 % цинку).

Монету випустять тиражем в 30 тисяч екземплярів. Згідно з інформацією від Нацбанку, вона присвячена одному з найстаріших музичних навчальних закладів в Україні та Європи, який за результатами своєї діяльності отримав загальнодержавне і міжнародне визнання.
Ця монета продовжує серію “Вищі навчальні заклади України” та присвячену одному з найстаріших музичних навчальних закладів в Україні та Європі, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання. Виникнення та існування академії тісно пов’язані з діяльністю музичних навчальних закладів Львова, історія яких сягає ХІХ століття. У музичній академії здобули освіту такі зірки музичної сцени, як С. Крушельницька, Д. Січинський, О. Мишуга, В. Барвінський, М. Скорик та багато інших.

Вона виготовлена з нейзильберу, коштує 41 гривню, тираж її – 30 000 штук.

На аверсі монети розміщено стилізовану композицію: на тлі нотних рядків зображено музичний інструмент – ліру, угорі якої – малий Державний Герб України, під ним написи: УКРАЇНА/2/ГРИВНІ; унизу: логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та рік карбування монети – 2019.
На реверсі монети розміщено зображення будівлі академії, над яким – портрет композитора і педагога Миколи Лисенка та написи: ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ІМЕНІ М. В. ЛИСЕНКА (угорі півколом), 175/РОКІВ (унизу).
Художники: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій

Скульптор: Дем`яненко Володимир

В Україні може зникнути більше 15 видів птахів і тварин

У Тернополі обіцяють роботу із зарплатою понад 10 тисяч гривень