Роботодавцям Тернопільщини з почату року потрібні були працівники на 29,4 тис. вакансій

Поділитися

Упродовж січня-серпня 2019 року 5 тисяч 549 роботодавців запропонували жителям області 29 тисяч 382 вакансії. Серед поданих вакансій у службу зайнятості лише 7,3% вакансій були із заробітною платою вищою від середньої по області. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилась інформація про 8531 пропозицію роботи, отриману з інших джерел, а саме із ЗМІ, Інтернет-ресурсів, оголошень тощо.
1 вересня 2019-го актуальними були 2 тисячы 527 вакансій, у т.ч. для професіоналів – 543, кваліфікованих робітників з інструментом – 496, працівників сфери торгівлі та послуг – 420.
У розрізі професій роботодавці найбільше потребували працівників робітничих професій – це продавці, кухарі, водії, монтери колії, офіціанти, водії тролейбуса, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, в’язальники схемних джгутів, кабелів та шнурів, швачки, охоронники, електрозварники, пекарі. Правда, як роками там не платять нормальної зарплати, так і досі не платять. Шукають наївних, “годують” обіцянками, а через кілька місяців, коли людина розуміє, що її фактично безкоштовно використовують, знову подають оголошення…

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – вчителів закладів освіти, бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), вихователів, медичних сестер, менеджерів. Також, роботодавці шукали підсобних робітників, вантажників, прибиральників.
На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 3 безробітних. Найбільше – у Збаразькому і Шумському – по 14, найменше у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості – по 1 безробітному).
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5 тисяч 619 грн. Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для інженерів-будівельників та монтажників з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій (по 18 тис. грн.). Також, високий рівень заробітної плати – по 15 тис. грн. пропонується для водіїв тролейбуса і майстрів з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів. Проте, 90% вакансій мають мізерну зарплату. Тому й люди не хочуть працювати за мізер.

Конфлікти та конфлікти інтересів на депутатській сесії в Тернополі

Громадське обговорення концепції “Трав’яного пляжу” відбудеться 14 вересня