Не купуйте крадену ялинку

Поділитися

Напередодні новорічних і різдвяних свят майже кожна родина прикрашає ялинку. Мінекоенерго рекомендує відмовитися від установлення зрубаних дерев, адже недовготривалий декор помешкання призводить до знищення лісів. Але якщо ви все-таки хочете святкувати саме із справжньою ялинкою, радимо при покупці такого дерева звернути увагу, чи маркована вона.
Щороку державні лісові господарства вирощують ялинки для продажу на спеціальних плантаціях і потім їх реалізовують.

Новорічні ялинки повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

? самоклейними етикетками;

?пластмасовими бирками-стяжками.

Ці засоби розриваються при спробі зняття, чим унеможливлюється їх повторне використання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, що заноситься до Системи електронного обліку деревини. Крім того, до Системи ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номера із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це свідчить про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

У Бучачі не має грошей на зарплату працівникам дитячих садочків, а на зарплату чотирьом чиновникам райради є мільйон

47% українців вважають Володимира Зеленського політиком року у 2019 році в Україні