Що коїться з доларом?

Поділитися

Нетипова ситуація для України. Грудень місяць, а долар не зростає. Пересічний українець дивиться на свою купку долярів  і ледь стримує сльози. Адже купівельна спроможність цієї купки впала як мінімум на 15%! І не інфляція винна – вона всього 5.1% за рік. А такий рідний і надійний долар підводить пересічного ?‍?

В голові крутяться думки – хто ж винен цього разу в бідах простої людини? Хочеться звично повісити всіх собак на Гонтареву, але вона вже півтора роки по закордонах. Порох? Він багато кричить з телевізора, але теж не при справах. Нова влада Зе? Ті теж не втручаються в політику Нацбанку, їм МВФ не дозволяє. Кажуть люди, що є якісь папірці ОВДП, за якими полюють іноземці. Але це, напевно, брехня! Кому треба українські борги?!

О, мабуть винні масони, Сорос і Путін! З ними нічого не ясно, але ці могли!

Що ж насправді?
Бурхливим потоком ллються мільярди доларів у Україну. Національний банк України вже ледь стримує цей напір. Лише за 2 останніх тижні НБУ ? викупив на міжбанку понад 860 мільйонів доларів! Золотовалютні сховища і підвали Нацбанку вже тріщать від обсягів іноземної валюти. А, окрім головного банку країни, ніхто не може купити стільки доларів ?

Непросто уявити, що було би, якби Нацбанк не втрутився. Курс долара вже був би нижче позначки 20 ₴/$?. А ще не почалася велика приватизація, яку обіцяють зробити чесною, з допуском нерезидентів. А ринок землі с/г призначення? Якщо прийдуть іноземці зі своїми десятками мільярдів баксів, то в Україні доларами будуть туалети обклеювати ?

Що ж буде далі?
Прогнозувати курс гривні до долара сьогодні складно, як ніколи. На валютному ринку діють багато чинників, які можуть штовхати курс в різні боки.

За посилення гривні грають:
❇️ Заробітчани, які переказують в Україну все більше валюти щороку;
❇️ Іноземні портфельні інвестори, яких влаштовує висока дохідність гривневих ОВДП;
❇️ Щороку зростаючі врожаї зернових, більша частина яких експортується;
❇️ Сильна команда нафтогазу, яка вже виграла в Газпрому $5 млрд за газ і ще може виграти ₴11 млрд за транзит, а також не дає заробляти на газі олігархам;
❇️ Міжнародні організації, які підтримують Україну та команду Зе, вірять в наші реформи.

За посилення долара грають:
❎ Ігор Коломойський, який не хоче повертати мільярди доларів, виведені з Приватбанку;
❎ Газпром, бо не хоче транспортувати свій газ через Україну. Внаслідок зупинки транзиту Україна щорічно втрачатиме $2-3 мільярди валютної виручки;
❎ Потенційна світова економічна криза (яка поки відкладається), бо долар завжди виростає при нестабільності у світі;
❎ Українські експортери, бо за отримані від експорту долари вони мають менше гривень і їх не вистачає на покриття всіх витрат.

Є ще низка ситуативних чинників, кожен з яких може впливати на курс в той чи інший бік. Передбачити їх неможливо.

Висновок. Якщо хтось каже, що він знає, що буде з курсом ₴/$ – не вірте. Або бреше, або не розбирається.

Що робити?
Тримайте частину коштів у гривнях, частину – в іноземній валюті.

Тарас Козак

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як не зіпсувати новорічні свята не якісним рибним продуктом

Політичні підараси з депутатськими мандатами Тернопільської облради, які знищили школу мистецтв, хочуть й далі паразитувати на сірому ринку землі