Повстанський вертеп на Сході України

Поділитися

Члени громадської організації “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” відвідали прифронтові зони Донецької та Луганської областей із повстанським вертепом протягом 8-14 січня.

Метою місії “Повстанський вертеп на Сході” є поширення української коляди, обмін досвідом громадської діяльності та знайомство із волонтерами та активістами.

Протягом поїздки молодь відвідала: Краматорськ, Слов’янськ, Святогірськ, Костянтинівку, Нью Йорк, Лисичанськ, Сіверодонецьк, Попасну і Бахмут, а також завершальний виступ відбувся у столиці на Михайлівській площі.

Повстанський вертеп є унікальною різдвяною виставою для цієї частини України. Він поєднує традиційний християнський мотив вертепу з історично-українським. За сюжетом добро (тобто Україна) перемагає зло (радянську окупацію) за допомогою небайдужих повстанців. Це вкотре підтверджує важливість добровольчого руху та внутрішнього почуття відповідальності за майбутнє держави.
Сценарій вертепу був написаний у 2008 році Львівським осередком. Безпосередньо автором є теперішня голова організації Соломія Фаріон. Колядки, використані у вертепі, мають свою історію і символізм, оскільки беруть свій початок із 40 років минулого століття. Їх співали воїни УПА та українці таємно по домівках та церквах.

Участь у вертепі взяли члени організації із чотирьох осередків: Тернопільського, Львівського, Дніпровського та Київського. За словами Оксани Семенець, відповідальної за постанову вертепу, підготовка видалася нелегкою, оскільки не було можливості проводити спільні репетиції. Доводилося окремо працювати по онлайн зв’язку та розспівуватися в дорозі.

“Подібні місії та поїздки не схід є важливими, оскільки російська імперія завжди інформаційно впливала на цю частину країни. Століттями знищувалося все українське, незгідних вивозили, а на їх місце заселяли своїх людей. Важливо відновлювати наші українські традиції на сході України, це те що нас ідентифікує, як українців. Місія вкотре підтверджує нашу єдність, цим протидіючи міфу, що Україна різна по два боки Дніпра. Ні, ми переконалися, що Україна сильна і єдина і разом ми переможемо ту війну, яка ведеться проти нас.” – переконаний Василь Панькевич, голова ТОО МНК.

Позмагатися за крісло мера Тернополя тепер коштує 321 тисячу гривень застави

Пенсіонер, котрого розшукували як зниклого безвісти у Тернополі, потрапив у ДТП на Збаражчині