Світовий океан нагрівається зі швидкістю підриву 5 ядерних бомб у секунду

Поділитися

У 2019 році температура океанів планети була найвищою за всю історію спостережень. І вона продовжує підвищуватися. Про це йдеться у дослідженні глобальних температур в океані, проведеному міжнародною групою з 14 вчених з 11 інститутів зі всього світу. Його висновком стало те, що що глобальна температура океану не просто збільшується, але цей процес ще й прискорюється. Заміри у 2019 році показали, що температура води стала на 0,075 градуса Цельсія вище середньої за 1981−2010 роки. Щоб досягти цієї температури, океану треба було б отримати за останні 25 років 228 000 000 000 000 000 000 000 (228 секстильйонів) джоулів тепла. Як порівняв один з авторів дослідження Ліцзінь Ченг, це все одно що ці 25 років щосекунди підривати в океані 5 атомних бомб, еквівалентних тій, що вибухнула у Хіросімі. «Це виміряне потепління океану незаперечне і є ще одним доказом глобального потепління», – вказав учений.

Крім гіпотетичних загроз у майбутньому, зміни клімату вже проявляються у вигляді більш екстремальних погодних умов, підвищення рівня моря і заподіяння шкоди океанським тваринам. У північній частині Тихого океану вже присутнє аномальне явище: в 2013—2015 роках там утворилася гігантська «крапля», температура якої на шість градусів перевищила температуру всієї води в океані. Вона привела до загибелі морських мешканців – від фітопланктону до зоопланктону, від риби до китів.

Гарячі області в океанах також впливають на утворення штормів: наприклад, потепління в Мексиканській затоці спровокувало зародження урагану Харві в 2017 році і урагану Флоренс в 2018-м, які забрали життя десятків людей.

Раніше повідомлялося, що забруднення, вирубка лісів, зміни клімату та інша діяльність людини призвели до того, що зникнення видів зараз у 1000 разів більше, ніж до втручання людей в екосистему тварин. Дослідники з’ясували, що приблизно 90% морських птахів мають пластик у шлунку, (в 1960 році цей показник дорівнював 5%), а половина мілководних коралів повністю зникла за останні 30 років.

Нагадаємо, цього тижня пішов з життя американський геофізик Воллес С. Брокер, який який запровадив термін «Глобальне потепління».

Раніше вимирання виду вперше пов’язали з Глобальним потеплінням. Австралійське міністерство довкілля та енергетики оголосило вимерлим вид Melomys rubicola, який мешкав лише на острові Брембл-Кей у північній частині Великого Бар’єрного рифу. Причиною загибелі виду, уперше в історії, офіційно назвали «антропогенну зміну клімату».

Вебкам-модель виграла у суді 270 тисяч гривень у поліції через помилкове звинувачення в поширенні порнографії

Майже кілограм психотропних речовин вилучили оперативники Тернополя у місцевих “закладчиків”