Аферу зі сквером на Миру Гладкому допоміг провернути Надал

Поділитися

Так вважають чимало тернополян з масиву Дружба, які виступають проти скандального будівництва

27-го лютого, вчора, о 9:30 відбулосяся довгоочікуване судове засідання по скандальній забудові скверу на вул. Миру. Суддя – Чепенюк О. В. Прийшли в Окружний адмінсуд Тернополя представник міської ради, головний юрисконсульт відділу претензійно позовної роботи та представництва інтересів в судових інстанціях Тернопільської міської ради Михальчук Оксана Юліанівна, аби порішати питання продовження будівництва.
Не з’явилися до суду представник Управління містобудування архітектури та кадастру ТМР, а також представник забудовника ТОВ “Акваріум – 1”. Останнім було подано клопотання відповідно до якого відповідач просив суд про надання кваліфікованої безоплатної допомоги у розгляді даної справи. Суддя клопотання задовольнила. Водночас, звернення захисту розглянути клопотання про витребування доказів без участі інших осіб, було проігноровано.
Враховуючи викладені обставини, суд відклав розгляд справи на іншу дату. Ми ж сподіваємося, що наступного засідання зможемо побачити і позицію відповідачів з так званої будівельної мафії ( Галаван І. В.) і посадовців з міської ради ( Бесага В. Й. ), які забезпечили ТОВ “Акваріум – 1” землею під забудову.
Більше того справу слухає скандальна суддя Чепенюк О. більш відома як прихильниця Януковича. Прославилася тим, що у 2013 році в супереч більшості населення Тернопільщини не поділяла поглядів Майдану, а відтак судовими рішеннями обмежувала права на мирні зібрання. Сьогодні Ольга Володимирівна продовжує працювати суддею як і ряд інших суддів, що увійшли до чорного списку Майдану.
До того ж суддя Чепенюк всупереч волі громади, відновлювала на роботі колишніх ментів, яких атестаційні комісії Тернопільщини звільнили у зв’язку з їх невідповідністю займаним посадам, причетністю до корупційних схем та банальною тупістю», – пишуть на сторінці ВО «Автомайдан» в мережі «Фейсбук».
***
Михайло Гладкий: мільйонер – дерибанщик зі ВО “Свободи”, колишній міліціонер та близький друг С. Надала, підтримкою якого користується сповна. Народний обранець ніяк не може втриматися від махінацій і прямого порушення закону. Ним вже давно мали б зацікавитися НАБУ та СБУ. Для нового бізнес-проету, Гладкий вибрав мікрорайон “Дружба” і допомагає в знищенні зеленої зони, бізнес-партнер з міської ради С. Надал.

В тернопільській міській раді відмовили в проханні жителів мікрорайону “Дружба” надати скверу на вул. Миру природоохоронний статус «парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва» і призначити заходи з його охорони та відновлення газонів. Незважаючи на значний суспільний резонанс не погодилися і на вилучення земельної ділянки площею 0,147 га у товариства з обмеженою відповідальністю “Акваріум-1” для організації місця відпочинку дітей шкільного віку.

Відповідне колективне звернення мешканців мікрорайону “Дружба” з приводу заборони будь-якого будівництва було подане в Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА. “Просимо Вашої допомоги у забороні будь-якого будівництва на території скверу Миру та ініціювати повернення у власність Тернопільської громади, незаконно наданих в оренду земельних ділянок ТзОВ “Акваріум-1″, шляхом розірвання договору оренди для організації місця відпочинку дітей шкільного віку”,- йдеться у тексті. Управлінням екології та природніх ресурсів ТОДА було неодноразово запропоновано Тернопільській міській раді вилучити земельну ділянку площею 0.147 га. із користування ТОВ “Акваріум-1 для оголошення парку-памятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Сквер Миру” та здійснити благоустрій.

В Тернопільській міській раді таку пропозицію розглянули але рішення на користь громади не прийняли.

Такі дії міського голови суперечать Закону, загальноприйнятим нормам справедливості та добропорядності, а також зобов’язанням, які С. Надал взяв на себе під час обрання на посаду, та його передвиборним обіцянкам. Мешканці вимагали провести відкриті громадські слухання з цього питання у встановленому законом порядку, оскільки, за словами протестувальників, погодження містобудівної документації зараз відбувається без участі громадськості. Наполягають і на розслідуванні роботи головного архітектора Тернополя Василя Бесаги та подальшої його відставки, припинення «дерибану» землі в історичному ареалі міста та його руйнування.

Нагадаємо, боротьба за збереження скверу – місцева ініціатива. Коли влітку 2012 року з’явилась інформація про те, що на цій території ТОВ «Акваріум-1» хоче спорудити багатоквартирний житловий будинок із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом, – реакція громади була миттєвою. Долучилися до боротьби активісти ГО “ГРОМАДСЬКИЙ СПРОТИВ КОРУПЦІЇ”. Мешканці виступили проти будь-якого будівництва на вказаній території.

Сквер на вул. Миру мас значну площу газонів, велику кількість зелених насаджень (786 шт.) у тому числі рідкісних та декоративних тобто прегарна зелена зона для забезпечення масового відпочинку населення. Так було, поки в міського голови не виникла ідея його забудувати. Сьогодні сквер має сумний вигляд. Як пoвідoмили грoмадські правoзахисники, закон на стороні громади.

Люди такою відмовою на користь забудовника, шоковані та розчаровані. Вони вважають, що рішення є абсолютно безпідставним і несправедливим. “Ми все одно будемо продовжувати нашу боротьбу і оскаржимо рішення в суді. Адже йдеться не про приватні інтереси, це важливе питання для всієї громади”.

Чи вдасться вберегти знищениій сквер від забудов тепер залежатиме від рішення суду. Люди дальше будуть боротися. Їхня вимога незмінна – припинити руйнування скверу.

Ліля Ціхоцька

Сквер Миру до початку скандального будівництва
Так виглядав сквер на вулиці Миру в січні 1973 року. За 45 років він зазнав кардинальних змін, адже недавно там завершили реконструкцію.
Своїми спогадами про це місце поділився у Facebook користувач Віктор Мадрі.
– Сквер заклали у кінці 60-тих на початку 70-тих років XX ст., на місці величезного яру, який засипали. На світлині видно новозбудовані будинки Миру 3а, 2а та 1а. Головний корпус педінституту (тепер педуніверситету), який зараз видно з цього місця, ще проектує архітектор Левко Довбенчук. На схилах горба, де сьогодні стоїть будівля педуніверситету, колись були людські городи, а в долині, у час дощу, завжди утворювалася величезна калабаня. Зимою вона замерзала і ми малими каталися там на ковзанах і санках. За майже 45 років сквер невпізнанно змінився. Минулого року його непогано реконструювали, – пише тернополянин.

 

Автомобіль через смс-повідомлення: як не потрапити у пастку аферистів

Коронавірус завдав удару по фінансову серцю світу: Лондонська фондова біржа пережила рекордне з 2008 року падіння