Премію імені Леся Курбаса присудили головному режисеру Одеської опери

Поділитися
Євген Лавренчук став лауреатом Премії Леся Курбаса

Комітет з присудження премії імені Леся Курбаса прийняв рішення присудити нагороду цього року головному режисеру Одеського академічного театру опери та балету Євгену Лавренчуку. Як повідомляє Міністерство культури, молоді та спорту, режисер нагороджений за постановку опери “Травіата”.

Відзначається також, що за постановку оперної вистави Премія присуджується вперше. Лавренчук є автором більше 30 постановок на різних українських і закордонних сценах за творами Юліуша Словацького, Станіслава Пшибишевського, Вітольда Ґомбровича, Славоміра Мрожека, Чеслава Мілоша, Вільяма Шекспіра тощо. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів Європи. Здійснює постановки, а також веде активну педагогічну діяльність в Україні, Польщі, Німеччині, Литві та Ізраїлі. Автор методики викладання акторської майстерності та режисури.
“Державна премія Леся Курбаса вагома навіть не фінансовим наповненням, а, насамперед, статусна іменем генія українського театру, Леся Степановича Курбаса. Тобто, тут, насамперед, не фінансовий, а репутаційний фактор. Мета премії – підтримати режисерів, які цікаво працюють на території експерименту, інновацій, сучасного театрального перетворення.

Підсумки таємного голосування колег з Курбасівського комітету мене, наприклад, порадували. Вперше ця премія відзначає результативність творчих пошуків у царині українського оперного театру. До то ж, молодий пан режисер – натура творча, неспокійна, експресивна. Євген, учень Романа Григоровича Віктюка, сьогодні є головним режисером Одеської опери, яка за останні сезони привертає до себе увагу низкою цікавих заходів – і вистави, і форуми оперних діячів.

Може бути різне ставлення критики і публіки до одеської “Травіати” (оперні трактовки взагалі рідко передбачають суцільні пули однодумців-прихильників, навіть вистави великого Франко Дзеффіреллі у свій час розколювали навпіл європейський оперний світ). Але наш нинішній курбасівський лауреат вкотре підкреслює, що і в галузі оперного мистецтва нас є певні зрушення – в Одесі, Львові, Харкові інколи у Києві, повідомляє “Дзеркало тижня“.

Зараз Євген Лавренчук збирається ставити в Одесі оперу “Запорожець за Дунаєм” – рішення очікується несподіване – побажаймо успіху.

Престиж премії Курбаса треба зміцнювати. І талановиті режисери-лауреати є запорукою такого процесу.

До речі, вже другий рік поспіль одеські режисери виграють премію Курбаса. Торік – Іван Уривський за львівську виставу “Перехресні Стежки” (на цю постановку навіть зараз майже нереально потрапити в Театрі Леся Курбаса).

А цьогоріч – львів’янин Лавренчук за виставу в Одесі. Не центром єдиним, як то кажуть”, – прокоментував цьогорічне рішення член Комітету Державної премії Леся Курбаса, театральний оглядач ZN.UA Олег Вергеліс.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Евакуйована з Уханя українка показала, в яких умовах люди відбуватимуть карантин в Нових Санжарах

В Україні розпочали навчати ІТ спеціальностям та працевлаштовувати людей з інвалідністю