У Микулинцях громада і депутати виступили проти ввезення сотні евакуйованих з Китаю

Поділитися

Вчора мешканців Тернопільської області надзвичайно збурило повідомлення, що сотню українців із Китаю можуть привезти на огляд. Наші громадяни ніби не хворі на коронавірус, але за ними мають спостерігати 14 днів. Дана інформація викликала шалений ажіотаж у Микулинцях. Люди почали збиратись в громадських місцях, обговорювати план перекриття доріг. Сьогодні у Микулинцях відбулась позачергова 66 сесія Микулинецької селищної ради. оскільки почути інформацію зібралась багато людей, сесію провели на вулиці. Голова селища Петро Осіпчук повідомив, що на сесії прибуло 20 депутатів із 26, керівник поліції Тернопільщини, рятувальників та ЗМІ.

Йшлося про те, що вислухати треба всіх присутніх і прийняти мудре і зважене рішення. Спочатку доповідав головний лікар санатарію “Медобори” Василь Мартинюк. Медик зізнався, що ще тиждень тому до нього звернулися із Міністерства охорони здоров’я. Приїжджали спеціалісти і оглянули заклад. Потім були правоохоронці. Теж дивились на стан безпеки. У понеділок Мартинюк їздив до столиці. Там йому керівник уряду Гончарук повідомив, що санаторій “Медобори” розглядають як один із десятка можливих закладів. І аж після 17 години, коли інформація просочилась в пресу, лікарю почали телефонувати і запитувати чи то правда. Присутні обурювались, що Мартинюк, як член виконкому у Микулинцях мав би повідомити керівництво про таку загрозу. У натовпі чулося, що людям це загроза, а санаторію – заробіток. Мовляв, там вже зробили опалення. Ще депутати і громада послухали виступ головного поліцейського Олександра Богомола. Він розповідав, що українці у Китаї – це теж наші громадяни. Що його прадід був у австрійському полоні і за нього не забула держава, нехай це і Російська імперія була. Спекуляції Богомола, що він не дозволить порушувати закон, буде виконувати законний наказ керівництва країни, викликали справедливі обурення. Адже Богомол має служити громаді краю, за податки яких отримує зарплату. Люди казали, що ми не проти українців, які потрапили у таку біду. Але для чого піддавати ризику їхнє містечко та й всю область. Невже не можна знайти закриті заклади, десь на полігонах. І люди були праві, бо в соцмережах, де велись трансляції, українці зі всіх куточків країни підтримували мешканців Микулинець, а не чиновників чи силовиків.

Щось намагався пояснити лікар-інфікціоніст. Мовляв, загроза йде спочатку йому. Що евакуювані на хворі. На літак не посадять жодного зараженого. Просто треба поспостерігати за ними про всяк випадок (так звану обсервацію). Люди вже цього не хотіли слухати. Радикально налаштовані мешканці у своїх виступах закликали керівника санаторію написати заяву, що він відмовляється прийняти евакуюваних з Китаю.

Також депутати та голова селища одноголосно прийняли звернення щодо того,щоб евакуйованих  Китаю не посиляли у непристосованому  для  цих потреб санаторії.   Завершилась сесія як і почалась – виконанням гімну України.

Як і у попердню ніч, так і цю – мешканці Микулинець будуть чергувати на дорогах, створені блок-пости.


Соціологія для бидла: ще вибори не стартували, а тернополянам вже призначили переможця

Українців з Китаю не повезуть до санаторію “Медобори”