У Польщі українські огірки видавали за місцеві, щоб привернути патріотичних покупців

Поділитися

Управління у сфері конкуренції та захисту прав споживачів Польщі порушило провадження проти групи, якій належить мережа магазинів Biedronka, за введення в оману клієнтів щодо країни походження фруктів і овочів.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на TVP Info.

Biedronka – мережа з понад 3 тисячами дисконтних магазинів у понад тисячі населених пунктів Польщі. За кількістю магазинів це найбільша комерційна мережа роздрібної торгівлі в Польщі.

Згідно зі скаргами споживачів, підтвердженими під час контролю Торгової інспекції, у магазинах мережі Biedronka на табличках з’явилися неправдиві відомості про країну походження фруктів та овочів.

Виявилося, що магазини Biedronka продавали як польські тепличні огірки з України, моркву з Бельгії і Нідерландів та італійську капусту з Франції.

У зв’язку з цим глава управління порушив провадження проти Jeronimo Martins Polska, якій належить мережа магазинів.

“Я звинуватив Jeronimo Martins Polska в порушенні інтересів споживачів шляхом введення їх в оману щодо країни походження фруктів і овочів. Для багатьох це ключова інформація, яка може визначити покупку того чи іншого продукту”, – заявив глава антимонопольного управління Томаш Хростний.

За його словами, споживачі все частіше керуються економічним патріотизмом у своєму виборі та охоче обирають вітчизняні товари. Недостовірна інформація в магазинах Biedronka може спотворити їхні рішення щодо купівлі.

Через введення споживачів в оману Jeronimo Martins Polska загрожує штраф у розмірі до 10% від річного обороту.

Уряд Польщі закликав поляків купувати польську продукцію для підтримки місцевої економіки під час коронаровірусної кризи.

Як повідомлялося, Чехія на тлі пандемії хоче змусити магазини продавати більше чеських продуктів.

У Чехії парламентарі готують план, яки зобов’яже магазини продавати принаймні 55% місцевих продуктів харчування у 2021 році і поступово збільшить частку до 85% до 2027 року.

Відповідну міжпартійну пропозицією підписали чеські депутати, пише “Європейська правда” з посиланням на Euractiv.

Парламентарі стверджують, що захід має підтримати чеських фермерів. Пропозицію парламент Чехії має обговорити цього тижня.

“Якщо я виготовлятиму речі самостійно, закриті кордони не стануть для мене загрозою”, – сказала співавтор пропозиції Маргіта Балаштікова з правлячої партії ANO.

Балаштікова зазначила, що криза з коронавірусом показала важливість продовольчої самодостатності.

“Якщо ми хочемо захистити навколишнє середовище, ми повинні зменшити вуглецевий слід і не перевозити речі з одного кінця світу в інший”, – додала депутат.

Аналогічний захід був введений в Болгарії, вимагаючи, щоб ритейлери пропонували окремі місця для продажу місцевих продуктів харчування та купували 90% молока і молочних продуктів у вітчизняних виробників.

Європейська комісія вже повідомила болгарській владі, що закон обмежує вільне пересування товарів і дискримінує імпортні товари.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

Реформа Авакова у поліції вдалася на славу: оперативник у службовому кабінеті зґвалтував свідка, вдягав противогаз і стріляв над головою

54,4 млн гривень витрачено на медичні закупівлі у Тернопільській області