Як залишитись активним та підтримати гарний настрій?

Поділитися

Як стверджують науковці, існує прямий зв’язок між нашим станом та фізичною активністю, способом харчування і здоров’ям.
Харчування та фізичне навантаження є ключовими факторами, що сприяють фізичному, психічному і соціальному добробуті. Ці фактори також відповідають за те, чи будете ви хворіти в майбутньому або збережете своє здоров’я до старості.
Сидячий спосіб життя зазвичай пов’язаний з підвищеним ризиком хронічних захворювань, втратою або погіршенням здатності вільно рухатися і зниженням імунітету. З цих причин фізична активність і рух надзвичайно важливі під час пандемії коронавируса.
Хто в зоні ризику?
• Люди похилого віку (65 років і старше).
• Люди з хронічними захворюваннями (діабет, хвороби серця і легенів).
• Люди з ослабленим імунітетом.
Фізично активні люди зазвичай живуть довше, ніж ті, хто не працює. У активних людей нижче ризик серцево-судинних захворювань. Низька рухливість є важливим фактором ризику поряд з підвищеним тиском, курінням і високим рівнем холестерину.
Переваги фізактивності для здоров’я
Зняття стресу і тривоги. Вправи вивільняють хімічні речовини в вашому мозку, такі як серотонін і ендорфіни, які можуть допомогти поліпшити ваш настрій, знизити ризик депресії.
Імунна підтримка. Регулярна фізактивність допомагає вашій імунній системі.
Контроль ваги. Для вас не повинно бути сюрпризом, що регулярна фізактивність в поєднанні зі збалансованою поживною дієтою допомагає в управлінні вагою. Нагадаємо, що надмірна вага пов’язаний з підвищеним ризиком для здоров’я.
Знижує ризики для здоров’я і запобігає захворюванням. Регулярне заняття спортом знижує артеріальний тиск, а також ризики серйозних проблем зі здоров’ям, таких як діабет 2 типу, серцеві захворювання і інсульт, коли фізактивність поєднується в збалансованої дієтою.
Кістки, м’язи, рівновага і гнучкість. Фізичні вправи також покращують міцність кісток і м’язів, підвищують рівновагу і гнучкість. Це важливо для всіх, особливо літніх людей, тому що це може запобігти падіння і травми.
Гармонійне зростання дітей. фізична активність допомагає зростанню і розвитку, встановлює здорові звички на майбутнє.
Концентрація і увага. Для дітей фізактивність може зменшити поведінкові проблеми, такі як синдром дефіциту уваги і допомогти з концентрацією під час шкільних занять. Це особливо актуально зараз, коли вони весь час вдома.
Нагадаємо, що ВООЗ рекомендує мінімум 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності ( 30 хв. На день, 5 днів на тиждень) або 75 хвилин фізичної активності (15 хвилин на день, 5 днів на тиждень) на тиждень або комбінацію обох.
Експерт з фітнесу Світлана Співакова ( міжнародна мережа FitCurves) впевнена, що ці рекомендації все ще можна виконати навіть в домашніх умовах, без спеціального обладнання та з обмеженим простором. Майстер фітнесу вважає, що зараз найкращий час змінити своє відношення до фізичної активності і змінити свої звички тим, хто раніше не приділяв достатньої уваги фізичним заняттям.
Світлана Співакова рекомендує дотримуватись наступних правил:
• Тренуйся 3 рази в тиждень по 30 хвилин.
• Дотримуйся п’яти компонентів фітнесу: розминка, силові вправи, кардіо вправи, розслаблення, розтяжка.
• Перші 10 хвилин після пробудження роби зарядку і дихальні вправи.
• Організуй активні ігри з дітьми для мозку, інтелекту і зміцнення відносин.
• Працюючи вдома за комп’ютером роби перерви для фізичних вправ.
• По можливості менше користуйся ліфтом – ходи пішки, виходячи з дому за продуктами вибирай найдовшу дорогу до магазину.
• Роби комплекс розтяжки і медитацію перед сном.
Якщо ти «початковець» в заняттях фізичними вправами, почни формування своєї нової звички наступних кроків:
• Почни з 10-хвилинних вправ: присідання, віджимання, розтяжка, кроки на місці.
• Знайди в інтернеті комплекси вправ, які тобі підійдуть. Рекомендується також заручися підтримкою он-лайн тренера, який буде мотивувати, контролювати тебе, допомагаючи «не зійти з дистанції» і даючи поради по зміцненню здоров’я.
• Роби виміри тіла, фіксуй результати.
• Обов’язково хвали себе навіть за найменші досягнення.
• Збільшуй повсякденну активність
Крім того, фітнес експерт рекомендує не забувати про важливість здорового харчування.
«На що я б хотіла особливо звернути увагу: зменшуй енергетичну щільність продуктів, які купуєш. Вибирай низькокалорійні, довіряючи складу продукту, а не офрмление етикетки. Уникай імпульсивних покупок, складай заздалегідь список закупівель. Ще дуже важливо їсти повільно і з задоволенням, сервірувати стіл так, щоб їжа приносила ще й естетичне задоволення,»- підвела підсумки С. Співакова.
Нагадаємо, що в Україні триває Тиждень громадського здоров’я, що проводиться в підтримку європейських заходів. Як розповіла Виконавчий директор Європейського тижня громадського здоров’я Дінеке Пагет , цей захід охоплює на сьогодні 53 країни Європейського регіону ВООЗ.
Будьте активними та залишайтесь здоровими!

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

 

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Навчальний рік на Тернопільщині завершать дистанційно

Сьогодні в Тернопільській області виявили 7 осіб, які заражені COVID-19