Як вкрасти мільйон?

Поділитися

Чи не щодня громадські активісти по всій країні виявляють порушення законодавства в сфері публічних закупівель. Фантазіям чиновників, як обійти Закон, немає меж, і селище Підволочиськ у цьому не виняток. Схему реалізовували протягом трьох років руками тендерного комітету Відділу освіти Підволочиської селищної ради.

А тепер про все по порядку:

25 жовтня 2017 року в системі Prozorro з’являється закупівля без проведення тендеру. Замовник – Відділ освіти Підволочиської селищної ради закуповує роботи по капітальному ремонту дошкільного навчального закладу з впровадженням енергозберігаючих заходів – утеплення огороджуючих конструкцій за адресою – смт. Підволочиськ, вул. Патріарха Мстислава, 103. Простими словами відділ освіти замовив утеплення стін садочку, оскільки сума капремонту становила 1 млн. 485 тис. 714 грн., то договір був укладений на пряму без проведення конкурентної закупівлі (законом це дозволено). Переможцем закупівлі стало – ПП «Експо-будресурс», а вже 26 грудня цього ж року підрядник здав остаточний п’ятий акт виконаних робіт на загальну суму 1353343 грн. усі кошти підряднику Відділ освіти сплатив.

Проте на цьому чиновники не зупинилися, не пройшло й року, як відділ освіти заключив новий договір від 20.09.2018 р., і як ви думаєте, що стало предметом цього договору? – все вірно утеплення стін того ж садочку. Закупівлю провели на 406097 грн, договір уклали на 387707 грн. Щасливим підрядником, знову ж таки без проведення конкурентної закупівля, а шляхом укладання договору на пряму, стало те саме ПП «Експо-будресурс». Проте до середини листопада суму закупівлі збільшили до 541268 грн., яку і оплатили підряднику.

Загалом на цьому можна було б ставити крапку, адже загальна сума закупівлі з утеплення стін садочку становить 1894611 грн., це перевищує граничну межу у 1,5 млн (до якої чиновникам можна не проводити тендер згідно із законодавством), а отже чиновники порушили частину 7 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» у якій вказано, що: «Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.»

Проте, 20 червня 2019 року, відділ освіти укладає черговий договір на утеплення стін того самого садочку по вул. Патріарха Мстислава, 103. Підрядником без жодної конкуренції знову стає ПП «Експо-будресурс», договір заключають на суму 241606 грн., а вже 28 червня 2019 р. підрядник подав акт виконаних робіт на всю суму передбачену договором який відділ освіти оплатив у липні цього ж року.

Таким чином відділ освіти витратив 2 млн. 136 тис. 217 грн. на утеплення садочку, тендер не проводився. Цікавим також є те, що ринкова вартість утеплення фасадів складає близько 1000 грн./м2, загальна площа зовнішніх стан приміщення садочку становить близько 1000 м2.

На своїй сторінці у ФБ Підволочиська селищна рада хизується цим капітальним ремонтом і вказує що на даний об’єкт витрачено 1,7 млн грн., чому місцева влада замовчує, що насправді оплачено більше 2,1 млн. грн.

Також дивує совковий підхід до справи у наших чиновників. Треба утеплити, треба зробити – зробили. Але зробити правильно, з розумом – зась. Я маю на увазі, зробити дах, зробити фундамент, і саме головне, ПОФАРБУВАТИ ЦЕ В ЯСКРАВІ КОЛЬОРИ. Це ж дитсадок і не селищна рада.

❗️Тому це розслідування орієнтоване на відповідні контролюючі органи, для встановлення усіх обставин цього “утеплення”.

Буду вдячний за поширення цієї публікації.

Автор  Petro Fedorovych

Для довідки:
? ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЕКСПО-БУДРЕСУРС”
? Керівник – ДЕЙНЕКА ІГОР МИРОСЛАВОВИЧ.
? Розмір внеску до статутного фонду: 100,00 грн
? Частка (%): 100,0000%

Види діяльності:
➡️ Основний:
? 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід

➡️ Інші:
? 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
? 01.46 Розведення свиней
? 01.47 Розведення свійської птиці
? 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи
? 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами

Детальніше про фермера тут ➡️ https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/37943533/

На Теребовлянщині в рейсовий автобус “Тернопіль-Чортків” врізалася іномарка

В Україні знищують єдиний національний телеканал, який не належить олігархам