Колишній нардеп-порошенківець Микола Люшняк, який зараз у Верховній Раді заробляє у групі «Довіра» разом із гречкосіями, кнопкодавами, у 2019 році придбав житловий будинок у Поляниці площею 709 кв. метрів за 355 тисяч гривень. Про це нардеп вказав у декларації за 2019 рік. Люшняк придбав земельну ділянку у Поляниці площею 865 кв. метрів за 33 тисячі гривень.
Село Поляниця відоме тим, що на його території розташований найбільший в Україні гірськолижний комплекс “Буковель”. Поляниця — село в Україні, належить до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області. Село входить до складу Карпатського національного природного парку
У 2019 році народний депутат заробив 504 тисяч гривень зарплати. Ще 422 тисяч гривень він отримав у вигляді відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень.
Нагадаємо, що на момент обрання Люшняк був народним депутатом від БПП. У 2019 році переобраний депутатом як позапартійний на окрузі у Тернопільській області.
Довідка
У Верховній Раді в грудні 2019 року створено нову депутатську групу “Довіра”, до складу якої ввійшли 17 мажоритарників. Про це на пленарному засіданні 6 грудня оголосив голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Очільником групи обрано Олега Кулініча, а його заступником – Валерія Лунченка. Депутатська група складається переважно з колишніх депутатів з БПП, “Народного фронту”, представників партії “Наш край”, екс-регіоналів та депутата від “Самопомочі”.
Більшість новоствореної депутатської групи – 12 депутатів – фігуранти антикорупційних розслідувань. Десятьох депутатів спіймали на кнопкодавстві, лідирує з-поміж них екс-заступник голови фракції “Народний фронт” Андрій Іванчук, у якого 92 зафіксовані факти порушення процедури особистого голосування. Також нещодавно Рух ЧЕСНО зафіксував десятого кнопкодава ВРУ 9-го скликання – ним виявився закарпатський мажоритарник Роберт Горват.
11 представників “Довіри” “гречкосіяли” під час виборчої кампанії (подарунки виборцям, зокрема продукти або послуги, квитки на розважальні заходи, які можуть вплинути на волевиявлення виборців). Окрім того, 11 депутатів із групи “Довіра” вже були або ж балотувались у нардепи ВРУ попередніх скликань, більшість – від “Блоку Петра Порошенка”. У групі також є єдиний нардеп, обраний від “Самопомочі”, – екс-мер Яворова Павло Бакунець.
Групу “Довіра” очолив мажоритарник із Полтавщини (округ №147) Олег Кулініч, який був депутатом парламенту двох попередніх скликань: у 8-му скликанні входив до групи “Відродження”, а в 7-му – був членом фракції “Партія регіонів”. Кулініч є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо податкових зловживань, неодноразовим кнопкодавом і гречкосієм.
Заступник голови депутатської групи, мажоритарник із Закарпаття Валерій Лунченко у ВРУ 8-го скликання був членом фракції “Народний фронт”. Упродовж березня-вересня 2014 року Валерій Лунченко очолював Закарпатську ОДА. У 2012 році був обраний народним депутатом ВРУ 7-го скликання від ВО “Батьківщина” під 61 номером у списку як безпартійний. 2010 року його обрали депутатом Закарпатської обласної ради від “Фронту змін” як 4-й номер у списку, був членом партії. Валерій Лунченко є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо владних і податкових зловживань та кнопкодавом.
За три місяці роботи Верховної Ради 9-го скликання депутати з “Довіри” з-поміж усіх фракцій єдині не голосували “проти”, водночас дали менш ніж 35% голосів “за”.
З-поміж членів новоствореної групи “Довіра” найбільший відсоток голосувань “за” проекти законів у мажоритарника-гречкосія з Житомирщини Володимира Арешонкова (72%). У попередні місяці роботи парламенту Арешонков, який у ВРУ 8-го скликання належав до фракції БПП, найбільше в унісон голосував із фракцією “Слуга народу”.
У 2006 році Арешонков був кандидатом у народні депутати від опозиційного блоку “Не так!” (№225 у списку), а також був членом СДПУ(о).
Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ
Долучайтесь до нашої групи у Вайбері
Ми в Instagram
Наша сторінка в facebook
Ми у whatsapp