Для того, щоб прослідкувати джерело забруднення води у ставку між с. Соколів та смт. Золотий Потік (Золотопотіцької селищної ради Бучацького району) фахівці ДЕІ в Тернопільській області послідовно відібрали проби води починаючи від території молочно-товарної ферми в с.Соколів, через систему безіменних потічків, що впадають у став на території Золотопотіцької селищної ради, і до дамби ставку. За результатами вимірювань встановлено, що відносно природнього фону (безіменний потічок №2) якість води на вході у став за вмістом органічних речовин погіршилася у 100 разів, по амоній-іону у 180 разів, за вмістом фосфатів – у 116 разів, а за іншими показниками (хлориди, сульфати, завислі речовини) якість води погіршилася у 3-10 разів. Це спричинило загибель риби.Така ситуація може бути наслідком потрапляння у ставок висококонцентрованих стічних вод з розташованої поблизу ферми та розміщених на її території силосних ям. Результати досліджень долучені до матеріалів справи для встановлення винних осіб, повідомляє Державна екологічна інспекція України.
![](https://provse.te.ua/wp-content/uploads/2020/09/120449463_3283344445114975_6720998074074016980_o-1024x692.jpg)
![](https://provse.te.ua/wp-content/uploads/2020/09/120444771_348256269931636_7567310038371296328_n.jpg)