Минуло декілька місяців, як розпочали свою роботу новообрані районні ради. Законодавством досі не встановлені достатні джерела для формування бюджетів нових районів. Та й повноважень в райрад залишилось не дуже багато. На це постійно наголошують їх керівники та депутати. Останні розмови в політичних колах йдуть про те, що в новій редакції Конституції районних рад взагалі не буде, а тому їх розпустять. Коротко кажучи, роботи в таких органах місцевого самоврядування не дуже багато. А от скільки за це платять? Проаналізуємо!
В Кременецькій районній раді вирішили встановлювати розмір оплати праці керівництва щороку. Не зважаючи на те, що в грудні рада працювала менше одного місяця, голові визначали розмір зарплати окремо на 2020 та 2021 рік. Зараз Світлана Кебалюк, яка очолює раду отримує дохід, що складається з трьох складових: посадового окладу, надбавки за ранг та надбавки за виконання особливо важливої роботи.
Посадовий оклад встановлений постановою Кабміну і становить 15500 грн. Надбавка за ранг теж є сталою і складає 700 грн. А от надбавка за “важняк” не має твердого фінансового виразу і становить 50% від суми окладу та надбавки за ранг.
Таким чином її зарплату дуже легко прорахувати. Вона становить 15500 + 600 + 8050 грн = 24150 грн щомісяця. Ще дві таких додаткові зарплати вона отримає протягом року, як матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення. Тобто, протягом року – 14 зарплат по 24150 грн. Не погано, як для райцентру та ще й ніяких повноважень, а значить – ніякої роботи.
Голова Чортківської районної ради Марія Чупрій має більшу зарплату, аніж її колега з Кременця. Окрім посадового окладу (15500 грн) та надбавки за ранг (600 грн) вона ще має надбавку за вислугу років (2325 грн). До суми цих виплат додається ще 50% від них, як надбавка за високі досягнення у праці та та виконання особливо важливої роботи (не відомо які саме досягнення і яка саме особливо важлива робота). Тобто, разом це 27637 грн.
Але рішенням районної ради Марії Чупрій ще призначено премію в розмірі 50%. Тільки від чого рахувати ці 50% депутати так і не визначили. Тож, якщо бухгалтерія і нараховує Марії Чупрій додатково ще майже 14000 грн, то робить це незаконно.
Загалом – близько 41000 гривень за роботу без повноважень і відповідальності.
І ще двічі на рік вона може отримати додатково по 41000 у вигляді матеріальних допомог на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
Найбільшу зарплату серед голів районних рад отримує голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог. І нічого дивного в цьому не має, адже він представляє партію Свобода.
Отже, Віктор Козорог отримує 15500 грн посадового окладу + 600 грн надбавки за ранг + 2325 грн надбавки за вислугу років. Ще половину з цієї суми він отримає як надбавку за виконання особливо важливої роботи (не відомо якої). І вже після цього йому нараховується премія в сумі всіх перелічених вище виплат. Таким чином, щомісяця Віктор Козорог отримує понад 55 тисяч гривень зарплати. Протягом року він отримує ще дві такі ж виплати, як матеріальну допомогу на оздоровлення та допомогу на вирішення соціально побутових питань. Тобто, протягом року Віктор Козорог отримує 14 виплат по 55 тисяч гривень кожна, повідомляє телеграм-канал Ян-Амор Тарновський
Чи це великі зарплати? Для пересічного тернополянина так. Але, якщо зважити, що мер Тернополя Сергій Надал отримував ще у 2019 році 83 тисячі гривень на місяць…
Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та whatsapp