Що зупинить варварські пережитки радянщини?

Поділитися

Підпалювати торішню траву чи залишки стерні на ниві – то варварські пережитки радянщини, які з українців не можуть витіснити ні роз’яснення, ні законодавство, ні небезпека, яку несе цей, на перший погляд, безпечний вогник.

Спалювання стерні та сухої трави – це порушення закону, загроза виникнення лісових пожеж, а також це нищення усього живого, що є у грунті, траві, в очеретах та заростях кущів.

Стрічка новин Вінниччини рясніє повідомленнями про масові підпали сухих рослинних решток. Лише за вчорашній день рятувальники виїжджали 14 разів на ліквідацію загорянь сухої рослинності. І ця картина повторюється щороку: палаючі ниви, пасовиська, лісосмуги, узбіччя автотрас…

Лісівники Вінниччини закликають населення ставитись із повагою до природи та закону. Палаючі головешки з поля перелітають на відстань 20-50 метрів, створюючи нові осередки лісової пожежі. Лише один відсоток пожеж у природному середовищі виникає внаслідок прямих ударів блискавки, виверження вулканів, самозаймистість торфу, вугілля. Решта – наслідок людської необережності та недбалості. Нагадуємо, що порушника чекає штраф за самовільне спалювання рослинних решток у сумі:

  • від 3060 до 6120 гривень для громадян;
  • 15300-21420 гривень для чиновників;
  • 6120-12240 грн у природно-заповідному фонді для громадян;
  • 21420-30600 грн у природно-заповідному фонді для чиновників.

Вогонь може з легкістю перекинутись не лише на лісові масиви, що межують з полем, але й на житло населених пунктів!

А ще підпал сухої трави – це нищення екосистеми. Адже гинуть тварини. У сухій траві сплять перші березневі малюки-зайчата та дітлашня інших видів. Часто не у змозі вирватись з вогняного кільця дорослі зайці, птахи, дрібні гризуни, їжачки. У палаючих очеретах уже не з’являться на світ із качиних кладок пташенята. А ще – ящірки, жаби, різноманітні черв’яки, комахи, личинки – усі вони є мешканцями цієї екосистеми, виконуючи свою корисну роль у природі!

У вогні гинуть рослини, бо знищується насіння однорічних та дворічних трав, частково або повністю – коренева система та гілля багаторічних рослин. Серед знищених видів – багато рідкісних рослин або лікарських трав, рослин-медоносів, чагарників, кущів, які є поживою для звірів та птахів. Після пожежі значно збіднюється видовий склад місцевої флори.

Рука палія нищить родючий чорнозем, випалюючи найцінніший гумус, внаслідок чого погіршується якість грунту і знижується родючість. На утворення 1 см родючого шару необхідно близько 100 років. Знищуються корисні мікроорганізми, що населяють грунт, які не скоро відновляться у випаленій землі.

При згорянні утворюються сполуки з канцерогенними властивостями, у повітря виділяється багато небезпечних для здоров’я людини речовин. Основною складовою диму є хімічно активна й небезпечна для людини сполука – чадний газ. Він дуже легко зв’язує гемоглобін крові, блокує доставку кисню до тканин, внаслідок чого виникає задуха та киснева недостатність, в першу чергу, головного мозку. Часто до вогню потрапляє пластик, що при згоранні виділяє не менше 75 високотоксичних речовин, в тому числі і діоксини.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Якщо захворіли – моліться

Університет в США заплатить студенткам, які поскаржилися на гінеколога $1 млрд за сексуальні знущання