Правила нарахування субсидій змінили

Поділитися

Щороку з 1 травня в Україні переглядають перелік заявників на комунальні субсидії. Ті, хто поклав у банк велику суму під відсотки або купив іноземну валюту, з субсидією можуть попрощатися. Про це пише сайт «Сьогодні».

За що будуть відбирати субсидії:

  • наявність банківського депозиту на суму понад 56 тис. грн. Це сума вище 25 прожиткових мінімумів;
  • купівля валюти, товарів або послуг на 50 тис. гривень. «Ми виявили, що за минулий рік 830 одержувачів субсидій купили валюти на 139,9 млн грн», — пояснив це правило заступник міністра фінансів Роман Єрмолічев;
  • поїздки за кордон.

Інші проблеми

Є ще одне нововведення: уряд скасував комісії, які дозволяли призначати субсидії в окремих випадках.

За підрахунками колишнього міністра соціальної політики Андрія Реви, тільки у Вінницькій області в цей опалювальний сезон з 36 тис. субсидій через спецкомісії призначили 19 тис. Тобто якби комісій не було, всі ці сім’ї отримали б відмову. Але у Кабміну інша логіка — там запевняють, що комісії все одно нічого не вирішують:

«Які рішення приймають комісії? В основному це два аспекти. Перший: надання субсидій на понаднормову площу. Сім’я проживає в приміщенні, більше нормативу. Це майже половина комісійних справ. Якщо ми приймаємо ці рішення автоматично — то навіщо нам ці комісії? Другий аспект: у батьків зареєстровані, але не проживають діти або інші члени домогосподарства. Це і зараз підтверджується документально, але паралельно кожне рішення виноситься на комісію. Більше 300 тис. випадків по країні. Ми просто на підставі документів можемо ухвалювати рішення, без розгляду комісійних справ», — розповів заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.

У Кабміні посилення правил пояснили численними порушеннями. Їх виявили в ході верифікації одержувачів субсидій. Щоб не було таких зловживань, чиновники вирішили ретельніше перевіряти заявників.

«Люди, які оформляють субсидію, в окремих випадках після цього роблять внески до статутного капіталу товариств або підприємств на суми більше 50 тис. грн. Тобто на комунальні послуги коштів не вистачає, а на статутні внески — будь ласка», — навів приклад Музиченко.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

55% українських заробітчан хочуть придбати житло в Польщі

Дванадцять тисяч пачок сигарет вилучено податковою міліцією