Tesla створила суперкомп’ютер, на якому навчатимуть автопілоти електромобілів

Поділитися

Компанія мільярдера Ілона Маска Tesla продемонструвала новий суперкомп’ютер власної розробки. Його задіють в роботі нейромереж, які відповідають за навчання автопілотів компанії водінню. Про це повідомило видання Electrec.

Компанія вже давно приділяє велику увагу питанню посилення обчислювальних потужностей. Вони потрібні, щоб керувати програмним забезпеченням і навчати безпілотні автомобілі компанії.

Новий суперкомп’ютер за потужністю претендує на п’яте місце у світі, заявив директор зі штучного інтелекту Tesla Андрій Карпати. Суперкомп’ютер буде аналізувати весь масив даних, який зібрали безпілотники автомобілів Tesla — це архів розміром в 1,5 петабайта (ПБ) інформації.

Машина складається з 720 вузлів, в кожному з яких 8 графічних процесорів Nvidia A100 (5760 в цілому), їх обчислювальна потужність оцінюється в 1,8 екзафлопс. Сховище даних суперкомп’ютера може містити до 10 ПБ зі швидкістю обміну даними в 1,6 терабайта (ТБ) в секунду. Загальна пропускна здатність — до 640 терабіт (Тбіт) в секунду.

Нагадаємо, останні кілька років компанія працює над створенням суперкомп’ютера Dojo. Презентована компанією машина — це лише проміжний етап на шляху до нього потужністю в третину від передбачуваних характеристик Dojo.

На Тернопільщині депутату облради від порошенківської “Європейської солідарності” Валову повідомлено про підозру за погрозу журналісту

24 червня у Тернополі відновлять подачу гарячої води