Спецслужби низки країн роками шпигували за тисячами активістів і журналістів через ізраїльську програму

Поділитися

У списку потенційних цілей виявили більше 180 журналістів, включаючи керівництво Financial Times, CNN, New York Times, France 24, Economist, Associated Press, Reuters та інших світових ЗМІ.

Журналісти виявили, що спецслужби низки країн роками шпигували за тисячами активістів, правозахисників, політиків і журналістів за допомогою шпигунської програми Pegasus, яку поставляла ізраїльська компанія NSO Group. До такого висновку дійшли в The Guardian і 16 інших медіаорганізаціях.

Pegasus, заражаючи пристрій, дозволяє отримувати повідомлення, фотографії та електронні листи, записувати дзвінки, а також таємно активувати мікрофони. Розробник заявляє, що його ПЗ призначено для боротьби з тероризмом і злочинністю.

За даними правозахисників Amnesty International і французької некомерційної організації Forbidden Stories, стеження зазнали власники більше 50 000 телефонних номерів, серед них керівники компаній, вчені, релігійні діячі, співробітники громадських організацій, чиновники, члени профспілок, журналісти, деякі міністри, прем’єр-міністри і президенти.

«Наявність номера телефону в даних не означає, що пристрій було заражено Pegasus або піддавався спробі злому. Але ці дані вказують на потенційні цілі для можливих спроб стеження», – зазначають автори розслідування.

У списку потенційних цілей виявилися більше 180 журналістів, включаючи керівництво Financial Times, CNN, New York Times, France 24, Economist, Associated Press, Reuters та інших світових ЗМІ.

Як заявляють автори розслідування, стеження вели спецслужби не менше 10 країн, серед яких Мексика, Угорщина, Казахстан, Азербайджан, Бахрейн, Марокко, Руанда, Саудівська Аравія, Індія та Об’єднані Арабські Емірати.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

За минулу добу в Тернополі сталося 14 ДТП

У львівському аеропорту підірвали ноутбук, який сплутали з бомбою