Відомі українці закликають подаватися на конкурс, присвячений Революції Гідності

Поділитися

Відомі українці закликають подаватися на конкурс, присвячений Революції Гідності

Українські письменники, науковці, історики, лідери думок закликають студентів подавати заявки на ІV Всеукраїнський конкурс на здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського. Конкурс присвячено темі Революції Гідності та заохочує молодих науковців до досліджень новітньої історії України.

“На відміну від емоцій, наука дає можливість зафіксувати точні визначення і патерни. Студентські наукові роботи на тему Революції Гідності – цеглинки майбутнього фундаменту нашої ідентичності. І що більше таких робіт, то краще”, – зазначає письменник, співзасновник видавництва “ТаТиШо”, засновник мистецького проєкту “Так працює пам’ять” Руслан Горовий.

 

Щоб взяти участь у ІV Всеукраїнському конкурсі, потрібно бути студентом або студенткою 2–4 курсу будь-якого вищого навчального закладу, курсантом або навчатися на магістратурі / аспірантурі (подавати роботи можуть усі охочі, незалежно від спеціальності). До 28 лютого 2022 року учасникам потрібно заповнити заявку та вказати свої контакти, інформацію про факультет та навчальний заклад, тему наукової роботи та короткий опис дослідження з теми.

“Події Революції Гідності та подвиг Небесної Сотні, серед іншого, допомогли багатьом зрозуміти, чим є Україна, в чому полягає наша сутність і цінності як єдиного суспільства. Участь у конкурсі студентських наукових робіт про Революцію Гідності продовжує цю справу усвідомлення. З одного боку, це конкурс у пам’ять про одного з Героїв Небесної Сотні і він є прикладом дієвої комеморації. А з іншого, участь у ньому є громадянською дією цілком у дусі Революції Гідності. Наукове дослідження тих переломних подій робить внесок у розуміння і пам’ять про них. Ця осмислена пам’ять продовжує працювати на країну та громаду”, – закликає голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

За умовами конкурсу досліджувати можна різні аспекти Революції Гідності – від історії та побуту до здобутків Майдану. Вивчати можна як регіональні особливості, так і міжнародний вплив Революції Гідності, персоналії Героїв Небесної Сотні та ще низку тем.

“Революція Гідності належить до тих поворотних подій української історії, які вплинули на подальшу долю України, стали свідченням розвитку політичної свідомості українців. Студентські роботи на цю тему сприяють осмисленню і засвоєнню нашої недавньої історії не лише молодими людьми, але у перспективі – цілим суспільством. Тільки так Небесна Сотня назавжди залишиться нашими сучасниками”, – зазначає професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Сергій Квіт.

Переможці конкурсу отримають грошові винагороди: I місце – 15 тис. грн, II місце – 7 тис. грн, III місце – 4 тис. грн. Їхні наукові роботи та роботи інших учасників увійдуть до збірника наукових праць Національного музею Революції Гідності. Тож разом із відомим істориком Василем Деревінським радимо хутчіш подавати заявки:

“Історія вабить спраглих знань… Історичні знання дають змогу реагувати на виклики та вибудовувати перспективи для себе, своєї спільноти. Пізнавши шлях наших лицарів, ми самі можемо стати ними або наблизитись до них. Не гаймо часу, до справи!”

Організатори конкурсу: Національний музей Революції Гідності та ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.

Детальніше про умови конкурсу на фейсбук-сторінці Відзнаки імені Сергія Кемського та на сайті Національного музею Революції Гідності.

Обман при працевлаштуванні за кордон: як зберегти свої гроші та час

Перед початком Олімпіади Пекін не дозволяє говорити про порушення прав людини в Китаї