12 серпня – день народження у хлопця, який тепер довіку триматиме над нами небо

Поділитися

Устим Голоднюк народився 1994 року в місті Збаражі на Тернопільщині. Мріяв бути військовим і долучитися до міжнародного миротворчого контингенту, захоплювався історією, особливо часами козаччини, постійно займався спортом.

Після школи пішов навчатися до Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Крут, а згодом – до відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України “Бережанський агротехнічний інститут” за спеціальністю “Енергетика та електротехнічні системи в АПК”.

Учасником Євромайдану Устим став 22 листопада 2013 року після того, як Кабінет Міністрів України оголосив про тимчасове припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.Разом з іншими активістами перебував у таборі мітингувальник біля пам’ятника Незалежності, а вночі 30 листопада через побиття бійцями “Беркуту” отримав травми голови, й лікарі наклали йому 12 швів.

У грудні 2013-го Устим – знову на Майдані, у 38-й частині Самооборони. Його впізнавали за блакитною каскою ООН, вона, як казав хлопець, мала бути йому оберегом. Широко відомими стали його слова “Небо падає” – так Устим із побратимами попереджали одне одного про небезпеку. Він був у центрі подій під час “Водохреща” на вулиці Михайла Грушевського в січні 2014 року, відвідав уночі на барикадах.

18 лютого 2014 року Устим Голоднюк разом із майданівцями зі своєю стороною взяв участь у “мирному виступі” – йти до Верховної Ради.

20 лютого близько дев’ятої години ранку силовиків, які до того тримали Майдан в облозі майже півтори доби, почали відступати вгору Інституту, стріляючи у протестувальників, які намагалися закріпитися на відвойованих барикадах . шоломі миротворця вирушив рятувати поранених і неподалік від верхнього виходу зі станції метро “Хрещатик” зазнав смертельного поранення в голову.


Поблизу Дзвона Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні співробітники Національного музею Революції Гідності традиційно встановлюють портрет на знак ушанування загиблого протестувальника в день його народження.

Запрошуємо киян та гостей міста 12 серпня упродовж дня відвідати тимчасовий меморіал біля Екуменічного храму Архістратига Михаїла та Українських Новомучеників у Києві та вшанувати Устима і інших Герої Небесної Сотні, вдаривши у Дзвін Гідності.

Пам’яті сусіда, Івана Рошинця (1975-2022)

Іноді, нам краще бути сліпими і не помічати недоліки інших