Що робити зараз чоловіку в Україні, який ще не в армії?

Поділитися
Лонгрід
За минулу неділю отримав 5 різного виду питать про одне й те саме: що робити зараз чоловіку в Україні, який ще не в армії.
Це гарно, що люди задають такі питання – вони готуються.
Це погано, що люди задають такі питання – вони повинні були вже це зробити.
Але, вжє як є. Тому, доповідаю:
Якщо ви половозрілий чоловік призовного віку, і не втекли за кордон – то, враховуючи інтенсивність бойових бій, та розміри ібанутого сусіда – існує дуже велика імовірність, що вас призовуть.
Змінити ви це навряд чи зможете (не враховуючи варіанту зібатися або відрізати пальця), а от підготуватись – досить легко. А це може значно покращити шанси на виживання загалом, а також ефективність вашого перебування у лавах збройних сил.
Тому, підіймайте сраку, та починайте готуватись.
Напрямки підготовки:
1.Шукайте собі місце, вже. Бо военкоми загалом мають неймовірний хист, вихований роками збору данини з призовників та перекладання папірців: на будь яку посаду буде знайдено найменш підходящу людину. Маєш хист до техніки – тебе гарантовано відправлять у піхоту. Знаєшся на стрілецькій зброї? Підеш на флот. У военкоматі це працює саме так. Тому – напрягайтесь завчасно. Шукайте друзів, знайомих, знайомих знайомих – чия служба вам подобається, взнаваете, чи є там місця, і поступово готуйтеся. Тут ви знову потрапляєте у «виделку» – якщо ви призветесь завчасно – можете проібати кілька місяців гражданки. Але якщо ви будете телитись дуже довго – вони візьмуть іншого, военком узнає, що у вас клаустрофобія – і відправить вас у танкісти.
Мета цього етапу: по можливості потрапити туди, де вам буде комфортно, і де зможуть вас «підстрахувати» чутка на перших етапах вашої стрімкої військової карьери.
Other way: завдяки невтомній праці военкома ви, якщо досиділись – у складі таких самих недоліків потрапляєте хз куди, де починаєте навчатись хз чому та хз як, щоб потім спробувати здати залік москальським потворам. Перспектива «ну такє»…
2.ФІЗО. Якщо ви гарно зробили домашнє завдання на попередньому етапі – вам повезло, і ви можете приблизно сформулювати, що требо підтягнути у вашій блискучій фізичній формі. Не дивлячись на те, що зараз у безумовному топі вправи з лопатою та заступом, але специфіка вашої діяльності може потребувати проработки інших кондицій, які потрібно дуже добре розуміти.
Наприклад, специфіка нашої роботи потребує багато ходити. Усілякими ібінями. З важким рюкзаком. Постійно переступаючи якусь херню. Чи перелазячи. Становлячись на коліно чи лягаючи. Тож перед війною я вирішив зробити акцент на витривалості. Бігав 10ку через день, їздив на гірські збори. Як мені це допомогло? Ніяк 😉 виявилось, що якщо вдягти 35 кг та пройти 30 км ебенями – страждають не м’язи, які я тренував, а опорно руховий апарат (меніски/зв’язки/суглоби тощо). Тобто в результаті я прекрасно себе почуваю у кінці маршруту, можу продовжувати 😉 Тількі коліна не згинаються 😉
довелось потім дотренувати вже те, що потрібно…
Але, якщо серйозно: знайдіть фізичні нормативи для свого віку, і підтягніть їх щонайменше до «добре». Бо армія – це важко, і якщо ви важче ручки нічого не тримали у руках, бо ойтишнег – то вам буде срака.
3.Індивідуальні ліки чи засоби. Во ім’я Німесіла, Ібупрофена, та святого Кетанову – знайте, що в вас болить, і як це лікувати. Алергії та інша срань. Бандажі тейпи брейси. Проблеми з жкх і так далі. Бо з аптеками там сутужно, а зі срачкою щось тре робити.
4.Одяг. Кажуть, що наразі ситуація покращується, але я не знаю де 😉 Тому я прийшов зі всім своім, що і ношу до сих пір. Комплект цивілки, 2 комплекта військової форми. Кроси, лови, крокси;) все інше все одно буде пройобано 😉 або при обстрілі, або при переізді.
Підказка: 5.11 звісно гарний шмот, але трихо дорогий;) шукайте «контрактний» військовий одяг. Тобто одяг, який поставляється до збройних сил. Він не буде пафосним, але буде служити.
Комбат панс з колінами та убакс з довгими рукавами якщо тре лазити, і комплект наприклад британки – шаритись по располазі. Ебей ваш друг, зараз починають оживати різні барахолки, тож-шукайте. Взуття требо міряти, тому доведеться розкошелитись на нове. Або ж знов таки – визначити у магазині ваш розмір а потім знаходити на барахолках саме таку модель.
Ну, або можете нічого не робити – і потім скавучати про «голі-босі сонечки». Що, через півроку війни, вже трохи дивує.
5.Курси.
5.1.Пройдіть, курво, ту кляту першу допомогу. У нормальних інструкторів. Вам скоріш за все усе розкажуть у армії. Але краще це вивчати у спокої на гражданці, ніж в зайобі на службі.
5.2.Якщо ви не працювали з картами – пройдіть якійсь курси з топографії. Походіть по лісу з картою чи по незнайомому району у місті. В армії вам обов’язково будуть розповідати на заняттях про номенклатуру карт та рух по азімутам. Але якщо ви не робили це достатньо разів – то є велика імовірність блуканути, та різко прийти на блокпост підарів. Або блуканути, не змогти відновити орієнтування, та зі словами – я швиденько полізти вмикати телефон з Гугл картами. У половині групи він буде в режимі польоту – і, відповідно, не буде карт. У половині карти будуть-бо вони увімкнули телефон повністю. Чекайте повідомлення 120 мм, ага.
Тому – навчиться орієнтуватись у просторі. Закачайте карти, навчиться іми користуватись.
5.3. Якщо ви не вмієте стріляти – зніміть вже панчохи ти платтячко (зачеркнуто) – підіть до тиру, візьміть інструктора, і пройдіть початкову підготовку.
Щоб стріляти – не треба мати наімоднішу зброю та каріматор (але про нього пізніше). Загальні принципи: стійка, хват, прицілювання, спуск будуть ідентичні на калашматі з механікою та на м4 з оптикою. Розберіться з цим.
Не витрачайте гроші на супер-модні заняття з тактики. а) ви вже проібали час та не встигните б)зараз на цій ниві така кількість долбойобів розвелася, що я ібу. У найкращому випадку ви будете вивчати якусь непотрібну діч. У поганому – будете робити те, що може зашкодити вам або вашим товаришам. «Пересування утюгом», бля.
6.Заспокоітесь з девайсами.
Не зайобуйте волонтерів криками що у вас нема нічого, а треба ночнік, теплак, кариматор, та глушник. І дрон.
Не тратьте останні гроші на всю цю херню.
Ночнік, теплак, дрон – це групове майно. І якщо ви не проібали пункт 1 зі списку – воно вже буде. Якщо проібали – то ви під час підготовки та злагодження будете колективом вирішувати це питання.
Каріматор – якщо ви не вмієте стріляти – він вам не допоможе нікуди влучати 😉 от чесно 😉 А якщо ви проебете батарейки, наприклад – у найкращому випадку у вас лишиться механіка. У поганому – у вас не буде приціла. Маленький північний звір вже вирушив за вами 😉
Глушник-ви використовуєте надзвукові набої, тож звук буде все одно. Якісний глушник коштує грошей (орієнтуйтесь на 400 долларів), він важкий (бо стальний), і, що найголовніше – він суттево збільшує навантаження на зброю через збільшення объему газів, що потрапляють в механізм. І якщо ви не знаєте, як обслуговувати зброю з урахуванням цього – ви ризикуєте отримати нестріляючу зброю. І північного звіра одразу за цим.
Ось, у першому наближенні, крокі які требо зробити. Вже. От зараз.
Ну, або не робіть, якщо вас це цікавить результат (с)
Якщо требо розширити, чи якісь пояснення – питайте у коментарях.
Доповідь закінчив (с)

Є час грюкати дверима, а є час варити борщ: філософська історія про стосунки

Democracy Hubs Ukraine: дебатний онлайн-табір для молоді. Реєстрація відкрита