У Криворівні Різдво святкуватимуть 25 грудня

Поділитися

Село, яке називають «серцем Гуцульщини, тепер святкуватиме Різдво 25 грудня

Парафія села Криворівня, де щороку відбувається масштабне та колоритне святкування Різдва, вирішила тепер святкувати Різдво 25 грудня, аби відзначати свято за Григоріанським календарем із Європою.

Таке рішення ухвалила громада села разом із місцевим священником Іваном Рибаруком.

Він також зазначив, що інші свята згодом також будуть зміщені на 15 днів.

«Ми ніколи не займалися формалізмом. У нас немає протоколів і тд. Ми просто поговорили і вирішували чи погоджуємося, чи ні. Одноголосно — всі за! Це було не протягом одного дня. Я про це вже говорив місяць з людьми і ми логічно підійшли до того, що ми будемо переходити.

Це не ухвалили на рівні Коломиї, а на рівні Києва. Синод Єпископів ПЦУ 18 жовтня, ухвалив рішення «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р». Тож ще якихось додаткових дозволів не потрібно. Синод благословив тих, хто хоче переходити на святкування 25 грудня”, — пояснив священник.

На думку отця Івана, що більше людей перейдуть на святкування Різдва 25 грудня, то краще буде в наступні роки.

«Це важливо тому, що справа не у Криворівні, хоча я дякую нашим людям, що підтримали рішення. Якщо ми цього не зробимо зараз, то… Я скажу вам так, я дуже люблю Митрополита Андрея Шептицького, який казав: «Ознакою вільної людини є схильність до науки і прагнення прогресу, а ознакою раба є тримання за традиціоналізм», — додав священник.

Окупанти продовжують нищити Ханський палац у Бахчисараї

Які часи, така і наречена: в мого майбутнього чоловіка є чоловік. Вони разом 15 років