Що таке Putty

Поділитися

PuTTy — незамінна утиліта для адміністрування серверів та роботи з локальною мережею. Вона відправляє команди з усіх відомих мережевих протоколів. Програма може знадобитися, якщо ви використовуєте виділений сервер або хостинг для сайту. Замовити ці послуги можна у компанії TutHost.

Що це таке PuTTY і для чого він використовується

PuTTY — це програмний емулятор терміналу для Windows та Linux. Він надає текстовий інтерфейс для віддалених комп’ютерів, що використовують будь-який з підтримуваних протоколів, включаючи SSH, TCP, rlogin і Telnet. Це популярний інструмент для підключення серверів Linux до комп’ютерів під керуванням Windows.

PuTTY — це безкоштовна альтернатива клієнтам Telnet. Основна перевага програми полягає в тому, що SSH забезпечує безпечне зашифроване з’єднання з віддаленим сервером. Програма невелика та автономна, її можна носити із собою на флеш-накопичувачі. Це робить її ідеальним рішенням для безпечного доступу.

PuTTY використовується для надсилання команд серверу. Утиліта може використовуватися як FTP-клієнт для передачі файлів на сервер або у зворотному напрямку. PuTTY вміє вести логи, зберігати ключі, надсилати різні команди.

Завантаження та запуск

Щоб встановити PuTTY на свій комп’ютер, завантажте інсталятор з офіційного сайту. Запустіть майстер установки. Виберіть, куди ви хочете вийняти файли. Ви можете дозволити створення ярлика на робочому столі. Перед створенням підключення потрібно налаштувати параметри.

Як налаштувати програму Putty?

При першому запуску ви побачите вікно із заголовком PuTTY Configuration. Це вікно має меню з директоріями зліва, поле імені хоста (або IP-адреси) та тип протоколу в середині. У нижній частині вікна розташована секція для збереження профілів.

Для підключення не потрібні складні налаштування. Достатньо ввести дані, отримані від хостинг-провайдера:

 • Host Name або IP-адреса хоста;
 • порт.

Достатньо вибрати тип протоколу та вибрати «Open» (або натиснути «Enter»). Якщо ви підключаєтеся за протоколом SSH, уточніть, чи підтримує сервер цю функцію. SSH — це безпечний зашифрований протокол, що забезпечує максимальний рівень захисту даних та паролів. Для подальшого налаштування перейдіть до SSH в меню зліва. У центральній частині вікна ви побачите поле «Preferred SSH protocol version». Виберіть під ним значення «2 only», хоча деякі сервери підтримують «2».

Секція «Load, save, або delete a stored session» дозволяє зберегти профілі підключення з усіма параметрами. Введіть ім’я в поле «Saved Sessions» та натисніть «Save» — профіль збережеться під цим ім’ям, і в майбутньому ви зможете його використовувати. Ви можете побачити весь список збережених профілів у великому полі. Виберіть потрібний та натисніть «Load», щоб повернутися до попередньо створеного профілю. Натисніть «Delete», щоб видалити профіль з усіма налаштуваннями.

У лівій панелі під назвою «Category» можна настроїти додаткові параметри. Вони поділені на 4 категорії:

 • Session. Саме тут розташовані установки підключення, такі як ім’я хоста, порт, створення профілів.
 • Термінальний. У цій директорії розміщені налаштування терміналу.
 • Window. Секція відповідає за інтерфейс, кодування, шрифти.
 • Connection. У цій категорії ви знайдете параметри підключення, шифрування, ключі автентифікації, стиснення.

Під час першого з’єднання з сервером ви побачите вікно з попередженням про те, що ключ хоста сервера не кешується в реєстрі. Таке повідомлення з’являється лише при першому підключенні. Якщо воно з’являється при повторному з’єднанні, це може бути ознакою того, що хтось намагається вкрасти пароль.

Тепер ви побачите чорне вікно терміналу. Це робоча область програми. Для з’єднання потрібно ввести ім’я користувача, а потім пароль. Після цього ви отримаєте доступ до командного рядка. Тепер можна надсилати команди на сервер. Відповіді також відображаються у вікні терміналу. Щоб завершити сеанс, введіть команди «exit», «logout» або натисніть Ctrl-D. Також можна закрити вікно, і роботу PuTTY буде примусово завершено.

Переваги програми PuTTY

PuTTY — безкоштовна програма, і це одна з її головних переваг. Серед інших плюсів:

 • PuTTY простіше в налаштуванні і стабільніше, ніж інші подібні програми;
 • PuTTY має простий у використанні графічний інтерфейс;
 • є можливість вести логи;
 • обширні налаштування віддаленого сервера;
 • надійне та безпечне з’єднання.

Загалом, PuTTY — одна з найкращих безкоштовних програм для роботи з сервером за SSH-протоколом. При цьому вона не позбавлена ​​деяких недоліків.

Недоліки PuTTY

Головні недоліки програми:

 • для передачі нетекстових файлів необхідно використовувати такі інтерфейси, як winSCP;
 • якщо підключення встановлено, опцію копіювання та вставки вимкнено;
 • немає документації та посібника користувача, що ускладнює освоєння.

PuTTY — це корисний та простий у використанні інструмент, який дозволяє віддалено підключатися до сервера. Цей емулятор підтримує різні протоколи та відкриває широкі можливості для адміністрування. У процесі налаштування більшість параметрів за замовчуванням залишаються незмінними.

GREMO презентує сингл та відеороботу “До перемоги”, присвячені перемозі українського народу

СБУ затримала російського агента з Кременця, який готував ракетний удар по електропідстанціях на заході України