13 січня, зранку хлопці чистять, миють коня. Накривають покривалом, на шию дають хомут із дзвіночками, вінок, пов’язують хусткою, на голову – обрукнєрку, як тут кажуть на вуздечку. В цей час колядують, грають музики.
Опівночі, як тільки проб’є 24-та година, хлопці у ошатних народних строях починають водити селом коня «Василя». У Вістрі кажуть: кінь є працьовитим, вірним другом, символом здоров’я, сили, щастя, прибутку.
Коли парубоча громада із конем «Василем» підходить під вікно, де мешкає дівчина, музики починають грати марш. Молода господиня запрошує всіх зайти.
У вишиванці, з торбиною через плече, в якій зерно пшениці чи жита (означає здоров’я, добробут), горіхи (додають сили), цукерки (приносять солодке життя) переступає поріг посівальник. Засіває такими словами:
З Новим Роком йду до хати, щось Вам маю побажати:
Зичу щастя, гаразду, щоб прогнати всю біду!
Зичу урожаю в полі, статку в хаті і в коморі!
Не журби, але забави, не випадку, але слави!
Синьооким Василям, карооким Василинам,
Їхнім сім’ям і родинам! Христос Ся Рождає!
Приходять колядники, поводир заводить коня «Василя». Дівчина, поводир, господар його годують попередньо приготованим сіном, зерном, калачем. Тварину виводять, музики починають грати два танці: вальс, польку або фокстрот. Один із кавалерів запрошує панянку до танцю. Пара кружляє. Музика стихає, дівчина всім дякує і гості виходять, співаючи «Старий Рік минає», або « А на цьому слові бувайте здорові».
Вранці засівальники заходять до сільради, організацій, магазинів. Коня «Василя» не заводять. Припинають коло клубу і святкова громада йде до храму. Урочисті Богослужіння у обидвох Вістрянських церквах починаються після того, як хлопці засіють і заколядують у них. Частину коштів, що засіяли, передають на храми. Увечері роблять у клубі забаву.
Молоді уродженки Вістря, які десь вчаться чи працюють, приїжджають на це свято до рідного села, ще й привозять одну або дві колежанки, які прилучаються до давніх народних традицій і з вістрянськими кавалерами охоче вальсують під хвилюючі мелодії сільських музик.
Підготувала провідна методистка обласного методичного центру народної творчості Богдана Сененька.

Чернівецький музикант Непрокинусь презентує новий трек в жанрі хіп хоп/електро
