У Львові суд оштрафував айтішника на 68 000 гривень за те, що той зламав Facebook колишньої

Поділитися

У Львові суд оштрафував на 68 000 грн програміста, який заблокував доступ до пошти та соцмереж своїй колишній дружині. Справу довели до Верховного суду
У Держреєстрі судових рішень з’явилась ухвала Верховного суду у справі львівського айтішника, який заблокував доступ своїй колишній дружині до поштових сервісів і соціальних мереж. Рішенням суду попередньої інстанції програміста оштрафували на 68 000 грн. І цей вирок він вирішив оскаржити в касаційній інстанції. Розповідаємо деталі історії.
У травні 2022 року Сихівський райсуд Львова розглядав справу програміста, який, користуючись спеціальними знаннями, заблокував доступ своїй ексдружині до її облікових записів на поштових сервісах ukr.net, Google, а також заблокувавши доступ до Facebook. Мета таких дій чоловіка була на ґрунті особистого неприязного ставлення, так він отримав доступ до конфіденційної інформації, листування та кореспонденції своєї колишньої дружини.

Змінивши паролі, чоловік отримав незаконний доступ до електронного листування та кореспонденції потерпілої, чим порушив таємницю листування та кореспонденції, яка передавалась засобами зв`язку та через комп`ютер. Тоді чоловіка визнали винним і призначили покарання у 68 000 грн.

У жовтні минулого року Львівський апеляційний суд вирок Сихівського районного суду Львова залишив без змін.

Тоді чоловік подав касаційну скаргу, де просив скасувати вирок Сихівського районного суду від 23 травня 2022 року й ухвалу Львівського апеляційного суду від 25 жовтня 2022 року та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
Він зазначив, що прокурор змінив обвинувачення в частині обставин, що обтяжують покарання, а саме замінив повторність на рецидив злочину та додав нову таку обставину — учинення кримінального правопорушення щодо колишнього подружжя.

Указують скаржники в касаційній скарзі й на ту обставину, що стороною захисту було подано апеляційну скаргу, підписану як захисником, так і засудженим, однак суд апеляційної інстанції вказує, що розглянув скаргу лише захисника.

Детально вивчивши всі обставини справи та проаналізувавши рішення судів попередніх інстанцій, Верховний суд вирішив відмовити програмісту у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою засудженого та його захисника.

Ухвала оскарженню не підлягає, повідомляє dev.ua

У мобільному додатку «е-Тернопіль» оновлення для маломобільних мешканців

Щастя бути удвох: Сергій Лазановський та RODZYNKA заспівали про кохання на відстані