У Тернополі проживає майже 30 тисяч біженців зі сходу і півдня України

Поділитися

Лідером за кількістю ВПО є столиця — тут зареєстровано близько 380 тисяч переселенців. Майже вдвічі менше проживає наразі у Дніпрі, а саме 175 тисяч осіб. Такі дані отримав Рух ЧЕСНО від міських рад.

Лідером за кількістю ВПО є столиця — тут зареєстровано близько 380 тисяч переселенців. Майже вдвічі менше проживає наразі у Дніпрі, а саме 175 тисяч осіб. Такі дані отримав Рух ЧЕСНО від міських рад.

“У нас зараз стільки ВПО, що це як новий район столиці. Постають питання освіти, медицини, ЖКГ і так далі. Якщо питання житла більш-менш вирішено, то питання працевлаштування стоїть доволі гостро. Більшість ВПО де-юре, але не де-факто живуть на держвиплати. На останній сесії рада столиці ухвалила рішення про фінансову кредитну підтримку для розвитку бізнесу на території міста”, — зазначає секретар Київради Володимир Бондаренко.

Замикають п’ятірку міст за кількістю ВПО Харків, Запоріжжя та Одеса. Дані, які проаналізував Рух ЧЕСНО, свідчать, що саме східні та південні обласні центри наразі мають найбільше зареєстрованих переселенців.

“Громади мають працювати над інтеграцією ВПО комплексно, адже переселенці однозначно матимуть вагому роль у соціальному, економічному та політичному житті міста. Запоріжжя шість років тому налічувало близько 700 тисяч мешканців. Сьогодні ж у місті близько 150 тисяч переселенців. Усі вони мають почуватися тут включеними у життя громади, мати можливість працювати та забезпечувати сім’ї. Для цього влада міст зобов’язана реагувати на виклики швидко та ефективно. Потрібно розуміти, що ВПО можуть мати значний вплив на формування місцевої влади після перемоги”, — зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Лише у Херсоні загальна статистика щодо кількості ВПО поки відсутня. Рух ЧЕСНО отримав розрізнені відповіді на своє звернення від декількох районних рад міста, департаментів міської ради. Херсонський ЦНАП повідомив, що веде реєстрацію ВПО лише з 15 березня 2023 року, тому загальну кількість поки назвати не може. Нагадаємо, у Херсонській області наразі зареєстровано найменше ВПО серед інших областей.

Рух ЧЕСНО провів загальнонаціональне дослідження щодо того, як держава працює над працевлаштуванням переселенців. Окремо дослідили, як влада обласних центрів допомагає переселенцям із працевлаштуванням.

Останній дзвоник пролунав сьогодні у всіх школах Теребовлянської територіальної громади

Спорт для всіх